Краса дитячими руками

“Пошта” взяла участь у майстер-класі з бісероплетіння, яке для дітей влаштували вихованці установ дитячо-юнацького молодіжного клубу Залізничного району Львова

“Пошта” взяла участь у майстер-класі з бісероплетіння, яке для дітей влаштували вихованці установ дитячо-юнацького молодіжного клубу Залізничного району ЛьвоваВікторія Листопадська

Коли оглядаєш неймовірної краси композиції з бісеру, не віриться, що це витвір дитячих рук. Здається, аби створити таке диво, потрібні неабиякий хист, талант і терпіння. Але вихованці УДЮМК Залізничного району Львова під керівництвом педагога-організатора Ольги Кріль доволі швидко довели, що творити таку красу до снаги кожному. Тож для дітей, які займаються у гуртках Шевченківського району міста і мають бажання прилучитися до бісероплетіння, вони провели майстер-клас.

Займатися бісероплетінням, як виявилося, дуже цікаво та легко. За лічені хвилини в умілих руках народжуються картинки, композиції, вітальні листівки, весняні букетики. Отримати такий подарунок приємно завжди, а напередодні 8  Березня й поготів.

Подарунок для мами

Мистецтво плетіння бісером відоме здавна, й нині воно має повне право називатися таким, що не старіє. Адже минають роки, десятиліття і навіть століття, змінюється мода, а бісер залишається популярним. Як розповіла організатор майстер-класу Ольга Кріль, раніше полюбляли робити з бісеру різноманітні силянки, ґердани, зараз цей вид творчості став більш сучасним. Діти дуже люблять робити композиції з квітів, дерев, маленьких звіряток тощо. І перші свої роботи вони, зазвичай, дарують мамам.

– Я “заразилася” бісероплетінням досить пізно. Коли вчилася у школі, всі мої однокласниці захоплювались ним і робили різні прикраси. Тільки я не хотіла братися за цю справу. Та через якийсь час випадково побачила різноманітні вироби з бісеру й спробувала щось зробити сама. Вийшло. Взялася за складніші вироби. Чоловік моє захоплення всіляко підтримував, показував усе нові і нові витвори, які можна зробити із намистинок. Коли ж набралася досвіду, вирішила поділитися ним з дітками і запропонувала створити гурток, – згадує Ольга Кріль.

У гуртку дітки займаються вже три роки. Це здебільшого учні 5 – 7 класів, хоча є й маленькі шестирічні вихованці, які лише пробують свої сили у цьому захопливому ділі, починають з невеликих, нескладних робіт. І коли самостійно виплітають квіточку, яку потім дарують батькам, учителям, їхній радості немає меж.

Справу дітей підхоплюють батьки

– Бісероплетіння – заняття більше для спокійних дітей, проте воно захоплює всіх без винятку, незалежно від віку, статі, темпераменту. Були випадки, коли батьки, побачивши, які дива творять їхні діти, самі приходили на заняття, щоб навчитися плести з бісеру. Ця робота краще за будь-які заспокійливі піґулки знімає стрес, розвиває дрібну моторику рук, що позитивно впливає на психомоторні функції дитини, виховує смак та сприяє художньому самовираженню особистості, – каже педагог-організатор.

Діти про гурток бісероплетіння дізнаються здебільшого із різноманітних майстер-класів. Щороку до Дня захисту дітей його вихованці проводять усілякі виставки, на яких демонструють свої роботи. На одній із таких виставок побували подруги Настя та Оксана. Їм настільки сподобалися вироби, що дівчата вже наступного дня самі розшукали гурток і з величезним захопленням приходять на заняття.

– Першими моїми роботами були бабка і метелик. Потім взялася за більші роботи, почала виготовляти дерева, листівки. Разом із подругою ходжу в гурток уже майже півроку. За цей час зробила кілька десятків робіт, які дарую батькам. Бісероплетіння мені настільки подобається, що у вихідні ми з Оксаною збираємося і плетемо різноманітні вироби. Наші витвори багатьом подобаються, учителі, знайомі просять, аби ми для них зробили деякі композиції, – каже Настя Дворянська, влучно насиляючи одну за одною різноманітні намистинки.

Батьки дуже задоволені захопленням своїх дітей. Надія Мацьона, мама одного із вихованців гуртка, вважає, що займатися бісероплетінням набагато корисніше і краще, ніж сидіти годинами за комп’ютером чи біля телевізора. З дітьми в гуртку займаються безкоштовно, єдине, що потрібно придбати, – матеріал, тобто бісер. Та на перших заняттях, коли дитина лише придивляється, пробує свої сили, їй видають бісер. Лише згодом, коли вихованець береться за складніші вироби, Ольга Кріль радить, який бісер купити для роботи, як краще поєднати кольори, що потрібно зробити, аби композиція вийшла завершеною, привабливою.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7620 / 1.58MB / SQL:{query_count}