Словничок Берлінале

Сьогодні в Берліні урочисто відкривають 61-й Міжнародний кінофестиваль. Пропонуємо до вашої уваги короткий довідник усього, що потрібно знати про фестиваль цього року

Сьогодні в Берліні урочисто відкривають 61-й Міжнародний кінофестиваль. Пропонуємо до вашої уваги короткий довідник усього, що потрібно знати про фестиваль цього року.
***
Берґман. Цей геніальний режисер, хоч і відійшов в інший світ, залишається одним з найвідоміших режисерів світового кіно. Після того, як він побував патроном львівського “Кінолева”, ретроспектива його картин стане однією із чільних подій Берлінале.
***
Ведмеді. Нагороди Берлінале важать чотири кілограми, і це майже стільки ж, скільки позолочені “Оскари”. Але на відміну від голлівудських нагород, існує й срібна версія “Ведмедя”. І вже зовсім для того, щоб усіх заплутати, “Срібними ведмедями” нагороджують не лише другий із найкращих фільмів, а й найкращі роботи акторів, режисерів, авторів музики до фільмів.
***
Голлівуд. Це вічна дилема. Неможливо організувати великий європейський кінофестиваль ні без Голлівуду, ні з Голлівудом. Присутність зірок необхідна, без неї фестиваль не матиме популярності. Але зірки рідко виявляють бажання виїздити на прем’єри за межі своєї країни, а тим паче – чути думку про свої роботи незалежного журі. Компромісним рішенням цієї дилеми є показ поза конкурсом якісного голлівудського кіно, яке у США вже вийшло в прокат, але перед прокатом європейським ще потребує “розкрутки”.
***
Жовта преса. Нарікання журналістів бульварних видань на те, що фестиваль занадто “не гламурний”, таке ж старе, як сам фестиваль. Тільки раз жовта преса була задоволена, коли 1961 року під час конкурсу “Берлінале бюстів” Джейн Менсфілд обігнала за популярністю режисерів такого класу, як Жан Люк Годар.
***
Зірки. Очікують приїзду Джеффа Бріджеса, Ізабелли Росселліні, Коліна Ферта, Гелени Бонем Картер, Кевіна Спейсі, Джеремі Айронса, Демі Мур, Пол Бетані. Гаель Гарсія Берналь приїде заради участі у програмі “Кулінарне кіно”.
***
Інтерв’ю.  Це тверда валюта фестивалю. Ніде так чітко неможливо простежити ієрархію журналістів, як під час відповіді на запитання: хто та скільки часу розмовлятиме з тією чи іншою зіркою? У самісінькому низу цієї ієрархії стоїть обов’язкова прес-конференція, яка є єдиним шансом опублікувати хоча б щось для журналістів із бідних країн та амбітних юних редакторів. Трохи вище – “круглі столи” за участю відомих критиків. Двадцятихвилинні інтерв’ю –  зірка та три-чотири журналісти – треба добряче “вибігати”. П’ятихвилинні ексклюзиви “світять” тільки телебаченню – Другому німецькому телеканалу (ZDF) і RTL. Але взагалі це не має жодного значення, бо зірки все одно завжди говорять одні й ті самі дурниці.
***
Іран. Іран хотів би стати атомною державою, але жарти на цю тему ми залишимо політикам і нетверезим гостям фестивалю. Проте іранські фільми потрапляють у програму із завидною регулярністю. Цього разу фестиваль відбудеться під знаком солідарності із режисером Джафаром Панахі, якому присудили шість років іранської в’язниці і заборонили двадцять років знімати кіно.
***
Король. Спеціальною подією фестивалю стане показ стрічки “Король говорить!”, лідер оскарівських перегонів із чарівним Коліном Фертом у головній ролі. 
***
Нічне життя. Є люди, які дивляться на Берлінале стрічки. Але всі решта використовують темні кінозали для вечірніх розваг. Хто має добрі зв’язки, той може дістати запрошення на прем’єрні вечірки з агентами кінозірок, це не такий високий клас, як корпоративні вечірки, але, можливо, комусь і сподобається розвага за одним столом із 500 фахівцями з кіномонтажу.
***
“Ребекка”. Так називалася кінокартина, яка 1951 року відкривала перший Берлінський кінофестиваль. Але її немає у цьогорічній програмі.
***
Сценаристи. Погані новини для безробітних сценаристів та інших професійних фестивальних фуршетників: кількість місць, де можна буде отримати безкоштовний сніданок, цього року знову скоротили. Але є надія, що й надалі можна буде прориватися на безкоштовні обіди для акредитованих журналістів.
***
Таксист. Відреставровану копію цього геніального фільму Скорсезе із Робертом Де Ніро покажуть на цьогорічному фестивалі. Добре кіно завжди вчасне!
***
Учасники з екзотичних країн. Серед екзотичних країн німецька преса перераховує (порядок збережено): Малайзія, Таїланд, Україна, Уругвай і вперше – королівство Бутан. Що ж стосується третьої держави у списку, то вона буде представлена на фестивалі в основному конкурсі фільмом “В суботу”, до створення якого також долучилися Росія та Німеччина.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7966 / 1.58MB / SQL:{query_count}