О, брате, де ти?

Брати Коени, режисери, про кіно та багату уяву

Брати Коени, режисери, про кіно та багату уяву

Джоел та Ітан Коени називають себе “одним режисером із двома головами”. Крім того, разом вони пишуть сценарії та продюсують власні стрічки. Щоправда, не завжди вказують свої імена в титрах, вигадуючи якихось інших людей. Їхні фільми – це продукти двох братів, які мають спільні “Оскари” за “Фарго” та “Старим тут не місце” і три спільні “Золоті пальмові гілки” Канн за режисуру.

– Ви якось стверджували, що стрічку “Фарго” зняли на основі реальних подій, а насправді все вигадали. Та й монтажера Родеріка Джейнса не існує. Як виявилося, ви самі монтуєте свої картини.

– Ми ж режисери, у нас має бути багата уява. Що стосується “Залізної хватки”, то вона проста й пародійна. Це пародія на вестерн, на примітивне розділення героїв на добрих і поганих хлопців. Крім того, у вестерні добрі перемагають поганих. Щодо “Залізної хватки”, то її сюжет дуже простий: дівчинка хоче помститися за батька. Але це ще й історія погоні, як у фільмі “Старим тут не місце”. Наша трійця ганяється за поганим хлопцем – чудовий матеріал для кіно. Місцями фільм смішний, у ньому просто чудові персонажі. Особливо дівчинка – така маленька, така непохитна. Нам здалося цікавим, що головна героїня – підліток. І її однолітки можуть подивитися таке кіно. Для нас подібний досвід є новим, ми з дітьми раніше не працювали.

– Як ви шукаєте сюжети для картин?

– Коли пишемо сценарій, ніколи не знаємо, що буде далі. Тобто не працюємо за правилами Голлівуду, де всі сценарії “підганяли” під кінозірку.

– Ви часто працюєте з одними і тими ж акторами. Чому?

– Ми не вміємо працювати з незнайомими людьми.

– Ваш приятель Джордж Клуні стверджує, що вам подобається робити з акторів ідіотів.

– Сподіваюся, він мав на увазі, що ми змушуємо їх грати ідіотів, а не почуватися ідіотами. Бо Клуні у наших фільмах лише ідіотів і грає. А ще ми плануємо зробити його сексуальним маніяком, який шукає жертви в інтернеті.

– Чи відчуваєте тиск глядачів, які вимагають від вас картин у дусі “Фарго”?

– Ми не замислювалися над цим. Хоча, можливо, і вартувало б. Ми просто плануємо наступну картину й ніколи не думаємо про те, щоб задовольнити очікування глядачів.

– Ви завжди погоджуєтеся один з одним?

– Якщо одному з нас не подобається та чи інша ідея, ми її відкидаємо. А якщо беремося до роботи, то лише за те, що нам обом видається цікавим. Ми не ідентичні, у нас бувають різні думки й почуття.

– На фестивалях ви маєте репутацію загальних улюбленців. Вам це подобається?

– Ми любимо читати хороші рецензії на наші фільми. Але особливо не концентруємося на успіхах чи невдачах. Зняли фільм – і забули. Відразу думаємо про інший проект. Така наша філософія виживання.

– Ви задумали “Залізну хватку” відразу після “Старих...”?

– Ну десь тоді. У нас були начерки сценарію, але права на оригінальний фільм і назву належали “Paramount”, отож потрібно було переконатися, що студія не проти. Ми прийшли до продюсерів і запитали, чи не хочуть вони зняти римейк. Ідея їм сподобалася, але від захвату ніхто не скакав. Студії взагалі з побоюванням ставляться до вестернів. Нам довелося вмовляти, торгуватися, лестити, перш ніж  сказали: “Добре, давайте напишемо сценарій і подивимося, що з нього вийде”.

– Ви фанати вестернів?

– Важко сказати. Але ми їх дивилися! У наш час на ТБ було багато серіалів про ковбоїв.

– Коли працювали над сценарієм, дивилися класичні вестерни?

– Ми дивилися вестерн із Діном Мартіном. У цілому, ми не дуже багато вестернів переглянули. А в тому, що бачили, нас цікавили специфічні речі: коні, трюки... Варто зауважити, що правила поводження із тваринами сильно змінилися за минулі роки. Зараз на конях не можна довго їздити. От, наприклад, на коні можна перетинати ріку. Але є купа правил щодо того, як це потрібно робити. Потрібно враховувати швидкість течії, глибину, температуру води... Все дуже строго.

– Під час зйомок погода була жахливою. Це якось позначилося на процесі?

– Так. Це – важкий фільм, важчий, ніж “Старим тут не місце”. Він весь складається з натурних зйомок, а коли знімаєш на природі – проблеми неминучі, особливо, якщо знімаєш вестерн.

Топ-10 фільмів братів Коенів
“Фарго”
“О, брате, де ти?”
“Старим тут не місце”
“Людина, якої не було”
“Перехрестя Міллера”
“Великий Лебовські”
“Бартон Фінк”
“Просто кров”
“Після прочитання спалити”
“Серйозна людина”

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9258 / 1.58MB / SQL:{query_count}