Польща також має талант

На відкритті фестивалю головних диригентів польських оркестрів у Львові виступив Олександр Божик

На відкритті фестивалю головних диригентів польських оркестрів у Львові виступив Олександр Божик

Виступом Пьотра Віятковского розпочався минулої неділі на сцені Львівської філармонії новий незвичний проект. Упродовж наступних місяців львів’яни знайомитимуться із творчістю головних диригентів Польщі.

Вихованець Варшавської музичної академії ім. Ф. Шопена та славетного “Моцартеуму” в Зальцбурзі Пьотр Віятковскі з 1997 року керує симфонічним оркестром Філармонії ім. Г. Венявського у Любліні. Виступ цього диригента на початку нового фестивалю у Львові можна вважати символічним із багатьох причин. По-перше, польське місто Люблін, яке від Львова відділяє менше трьохсот кілометрів, уже тривалий період проводить мистецькі акції щонайвищого рівня, готуючись стати Європейською столицею культури 2016 року, а наразі активно залучаючи до них свого українського сусіда. По-друге, програма, якою диригував Пьотр Віятковскі, стала унікальною нагодою ознайомитися із цілковито новими творами не лише для публіки, але й для учасників академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії.

З найбільшим львівським оркестром польський диригент працював менше тижня, і, схоже, залишився задоволеним. З помітним бажанням, навіть азартом, старанно й коректно виконували нові для себе твори й львівські музиканти. Тож справжнім відкриттям стала для майже вщерть заповненого залу і романтична зимова “Байка” класика польської музики Станіслава Монюшка, і “Шляхетні та сентиментальні вальси” Моріса Равеля, авторська версія яких для симфонічного оркестру відкрила другий відділ концерту.

Шквалом оплесків оцінили слухачі й напрочуд ефектний виступ молодого львівського скрипаля Олександра Божика, котрий солював у “Фантазії на теми з “Фауста”  Генрика Венявського. Люблінський диригент, вочевидь, не випадково включив до програми своєї львівської “інавгурації” (адже в нашому місті виступав уперше) музику уродженця Любліна, легендарного польського віртуоза ХІХ ст. Не менший успіх приніс йому й вибір соліста, адже львів’янин Олександр Божик здобув, без перебільшення, усенародну популярність після перемоги в шоу “Україна має талант” і своїм недільним виступом укотре це звання підтвердив.

Утім, нікого не залишив байдужим і симфонічний фінал концерту, для якого диригент обрав ще один шедевр Равеля – сповнену похмурої краси, барвистих спогадів про belle epoque й трагічних передчуттів хореографічну поему “Вальс”. Важливо відзначити, що львівський оркестр із честю витримав випробування новою й доволі складною програмою.

У наступному концерті фестивалю, який відбудеться 4 березня, заплановано виступ Даріуша Мікульського із Вальбжиха. А солюватиме знакова київська скрипалька Мирослава Которович.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8072 / 1.55MB / SQL:{query_count}