Україна у Берліні

На “Берлінале” вже учетверте працює український стенд, який створила вітчизняна кінофундація

На “Берлінале” вже учетверте працює український стенд, який створила вітчизняна кінофундація.

“Ми дуже раді, що такі події, як презентація досягнень українського кіно на найбільших фестивалях світу, отримали нарешті підтримку держави, – говорить директор Української кінофундації Андрій Халпахчі. – Це важливо насамперед для іміджу країни на міжнародній кіноарені. Наприклад, на минулому Каннському фестивалі український павільйон був єдиним, який працював без жодної державної підтримки”.

За словами директора Української кінофундації, внесок Держкомкіно в організацію роботи українського стенду на Європейському кіноринку становитиме близько 200 тисяч гривень. Андрій Халпахчі зазначив, що фінансову підтримку надали також продюсери фільмів, які покажуть на стенді.

Нам, львів’янам, особливо приємно, що стрічки, які презентували на минулорічному львівському фестивалі “Кінолев”, покажуть у Берліні. Українська кінофундація оголосила, що в межах роботи Українського стенду, який  працюватиме з 10 до 20 лютого, покажуть збірку різножанрових короткометражок “Українська сучасна панорама”, до якої увійшли 10 фільмів. Це стрічки “Її місце порожнє” Богдани Смирнової, “Перешкода” Максіма Буйніцкі (переможець “Кінолева”), “Урятуй і збережи” Руслана Батицького, “Автопортрет” Олександра Усіка, “Дрифтер” Олександра Образа, “Мотор” Сергія Кочергіна, “За рамками” Максима Ксьонди та анімаційні фільми “О, Париж!” Олександра Шмигуна, “Чарівний горох” Ярослави Руденко-Шведової і “Щедрик” Степана Коваля. Деякі з десяти стрічок брали участь у конкурсі “Кінолева”, а “Перешкода” Максіма Буйніцкі навіть у ньому перемогла.

Крім цієї збірки, в основ­ному конкурсі “Берлінале” візьме участь фільм Олександра Міндадзе “В суботу”. Сюжет стрічки ґрунтується на реальній історії, що відбулася у суботу, 26 квітня 1986 року, коли стався вибух на Чорнобильській АЕС. Фільм вироблено у копродукції України, Німеччини та Росії. На Європейському кіноринку представлять дві повнометражні стрічки – “Аня, “Волга”, рок’н’ролл” Костянтина Коновалова та “Мільйон до неба” Ігоря Копилова. Також буде представлено трейлер першого українського фільму у форматі 3D – “Кохаю і крапка”.

“Презентація на кіноринках не тільки “готових” фільмів, а й тих, що знаходяться на фінальних стадіях виробництва, є загальноприйнятою практикою на кіноринках, – наголошує Андрій Халпахчі. – Адже виробництво фільмів за такими технологіями, як 3D, є досить складним і тривалим. Тому про такі фільми треба розповідати кіноспільноті вже на стадії проекту”.

У понеділок відбудеться прес-показ та прем’єра картини “У суботу”, а також українська вечірка. Про ці події – у найближчих числах “Пошти” безпосередньо з Берліна.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8637 / 1.55MB / SQL:{query_count}