Торжествує дитинство

Позавчора компетентне журі під орудою відомого художника, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка Євгена Безніска  назвало найкращі роботи зі 670-ти

Позавчора компетентне журі під орудою відомого художника, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка Євгена Безніска  назвало найкращі роботи зі 670-ти, що їх на виставку-конкурс дитячого малюнка на тему “Як ми шануємо українські традиції” (що експонується у Львівському палаці мистецтв)  надіслало понад шістсот дітей з різних куточків України.

Відтак організатори дійства – агенція “Золоті ідеї” (до речі, наприкінці 2010 року) – ще раз нагадали громаді, що попри всі лихоліття сучасності, майбутнє усе ж варто шукати у світі дитинства – яскравому,  барвистому, сонячному, відчути який допомагають саме такі проекти.

“Таку виставку-конкурс ми проводимо уже вдруге, – розповів “Пошті” координатор проекту Юрій Смертига. – І бачимо, що наші ініціативи, які стосуються підтримки та просування дійсно українських традицій, української мови, мистецтва й іншого – не тільки бажання організаторів, а й реальна потреба суспільства. Бо якщо відверто, то не сподівалися, що, зокрема, на ідею цього  конкурсу відгукнеться стільки дітей не лише зі Львова, а із Харкова, Тернополя, Одеси, Рівного, Дніпропетровська, Запоріжжя та інших міст, містечок та сіл України. А вони відгукнулись. Ба більше – засвідчили, що охоче підтримуватимуть наші тематичні ідеї й надалі. І це важливо. Адже зміцнює відчуття, що Україна не роз’єднана, як намагаються з телеекранів втовкмачити у людські голови політики. Вона – єдина”.

Звичайно, не останнім чином активність учасників стимулювало і те, що “Золоті ідеї” не скупі на достойні подарунки. І цих подарунків багато. Зокрема, організатори прагнуть відзначити якомога більше юних талантів, запроваджуючи найнесподіваніші відзнаки. Скажімо, “за наполегливість”,  “за креативність” чи інші. До речі, випереджаючи події, “Пошта” зауважить, що “Золоті ідеї” уже мають попередню згоду керівництва дитячої художньої школи імені О. Новаківського (директор якої Роман Зьомко та завуч Леонід Гошовський цього року взяли участь у відзначенні кращих) на те, аби, за результатами наступного конкурсу, дозволити найталановитішим юним митцям стати учнями цієї художньої школи без конкурсу. Але це буде згодом.

А наразі, поза додатковими номінаціями, журі відзначило кращі з кращих роботи у трьох вікових групах – до 6 років, від 7 до 10 років та від 11 до 15 років. Окремо, теж у трьох вікових групах були оцінені малюнки дітей, подані від художніх шкіл, студій та гуртків. Перші місця, зокрема, посіли – трирічний Назар Бігайло, восьмирічний Олександр Сідляр та одинадцятирічна Олександра Гончарова. У категорії “Художні школи” першість отримали шестирічна Єлизавета Жеребцова, восьмирічна Олександра Березнюк та тринадцятирічна Ірина Пронь.

Як акцентував голова журі Євген Безніско, цікаве на цій виставці геть усе. Навіть те, що поки що журі не відзначило. Бо коли потрапляєш у світ дитини, її мислення, розумієш, наскільки у ракурсі емоцій, здатності дивуватись, уміння нестандартно бачити навіть звичні речі обмеженим є світ дорослих. “Творіть – і вас раніше чи пізніше помітять, – говорив Євген Безніско на відкритті виставки. – Головне – бути щирим, переконаним у тому, що робиш, і не зупинятись!”

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7985 / 1.56MB / SQL:{query_count}