Бурдон запустив “Балканський експрес”

Днями уже традиційно у кав’ярні “Квартира №35” відбулося чергове засідання Етноклубу Набутків

Днями уже традиційно у кав’ярні “Квартира №35” відбулося чергове засідання Етноклубу Набутків. Цього разу потішили публіку запальні дівчата та хлопці з гурту “Бурдон”. Із часу заснування Етноклубу команда виступила тут уже втретє. Проте останнього разу, у порівнянні з попередніми концертами, музиканти презентували аудиторії винятково балканський пласт свого репертуару під назвою “Балканський експрес”.

Варте уваги, що гурт “Бурдон” був створений ще у 2002 році. Відтоді бурдонівці, які спрямували свої творчі пошуки в етнічне русло, встигли виступити на різних етнофестивалях України, Польщі, Естонії, Білорусі, Росії, Німеччини, Фінляндії, Угорщини та Канади, а також випустити три альбоми – “Re:Карпатія” (2006), “Вам колядочка” (2006) і “Тайстру Чугайстра” (2008).

Свідченням популярності гурту став і концерт в Етноклубі. Приміщення було заповнене вщерть, але виступ був цього вартий. Запальні нерівні ритми балканського фольклору в поєднанні з творчими експериментами забезпечили справжній півторагодинний вибух радісних емоцій.

Для свого “Балканського експресу” музиканти використали чимало старих і відомих аудиторії композицій у дещо зміненому трактуванні. Зокрема, прозвучали трансильванська “Hora” та молдавська “Kadynja” з першого альбому “Re:Карпатія”, однак із динамічнішими ефектами та більш цікавими і запальними ритмами дарабуки. З першого альбому в концерті також прозвучали “Polsko-Magyar Set”, “Kecskes”, “Eddig Vendeg”. Потішили публіку й композиції з третього альбому “Тайстра Чугайстра”. Зокрема, відома усім шанувальникам “Бурдона” болгарська пісня “Sharena Gaida”, а також мелодії “De Mina”, “Oro” та “Haiduk”.

Однак найбільшим подарунком стали все ж нові композиції. Музиканти взялися за інтерпретацію фольклорних мелодій з набагато складнішими ритмами – це грецькі, болгарські, македонські зразки як інструментальної, так і вокально-інструментальної музики. А відтак красивий вібруючий спів Дани Бончук, чуттєве звучання скрипки та фіделі в руках Олени Єременко та Михайла Качалова, мелодійні орнаменти бузукі та сазу Роста Татомира, веселі насичені звуки контрабаса Івана Огара та божевільні ритми дарабуки Любомира Іщука зуміли створити в Етноклубі справді незабутній вечір.

Христина Ізотова
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7812 / 1.54MB / SQL:{query_count}