“Уніж” і його голоси

Не таємниця, що зараз україн­цям як спільноті не вистачає оцього духу спільності. Того, який об'єднує у творчу цілісність, того, за яким інші можуть впізнавати в нас - українців.

Не таємниця, що зараз україн­цям як спільноті не вистачає оцього духу спільності. Того, який об'єднує у творчу цілісність, того, за яким інші можуть впізнавати в нас - українців. Тішить, що залишились чутливі до його голосу. Саме вони зберуться цього року на березі Дністра в мальовничому каньйоні на фестивалі форматної музики "Уніж" 27-29 червня.

Формат фестивалю створено таким чином, аби до співпраці могли долучитися насамперед ті, хто вболіває за майбутнє країни. Адже фестиваль відбуватиметься у формі волонтерського табору, учасники якого вдень  розбудовуватимуть територію форматності "Кузня", а ввечері будуть розважатися. Так встановлено прихований фільтр тих, хто згоден подарувати трохи часу, купу зусиль і натхнення на створення території, яка в майбутньому стане однією з платформ для різноманітних громадських ініціатив.

 Перших волонтерів Уніж побачив з 1 по 11 травня: вони розчищали територію старого колгоспу для майбутньої "Кузні" від хащ, бур'янів і руїн, проводили дуже потрібні для "зручного" життя комунікації. У першій волонтерці взяли участь 27 осіб. Коментарі з перших уст:

 Оксана Димінська, студентка (Керч, Львів): "Класно щось будувати з нуля, коли від тебе залежить, що ти будеш робити. І люди - професіонали з різних сфер, з якими знайомишся працюючи. Тим більше, що їхня присутність тут вже свідчить, що ми - однодумці".

Володимир Панченко, бізнесмен (Дніпропетровськ): "Фестиваль може бути гарним каталізатором, який об'єднає ініціативних людей, які надалі зможуть тут обговорювати і планувати майбутнє країни".         

Фестиваль форматної музики, за задумом організаторів, чудово доповнить серію таких імпрез, як "Шешори" чи "Країна мрій". На фестиваль запрошені "Гайдамаки", "От вінта", "Тінь Сонця", "Пропала грамота", "Перкалаба", "Королівські зайці", "Брем стокер" та ін. Побачимося також із Юрієм Андруховичем, Сашком Лірником, братами Капрановими.  

 Цікаво було послухати коментарі стосовно фесту бас-гітариста гурту "Королівські зайці" львів'янина Тараса Ясиневича: "За відсутності в Україні роз­кручених лейблів, які би згодилися регулярно випускати хоча б на конкурсній основі нові оригінальні і не дуже твори всіх охочих, які би потім потрапляли під природний відбір, ідея фестивалів для молодих гуртів є чи не єдиним шансом в українському музичному просторі маніфестувати своє існування. Замкнене коло: немає коштів - низька якість запису музики та кліпів - неприйнятність для транслювання їх на радіо та телебаченні - прирікають молоді команди на роки пошуків популярності. Тому "Уніж" може стати шансом для багатьох".

Отож "Уніж" - як шанс. Де ним можна скористатися? За детальною інформацією заходьте на сайт "Унежа": www.unizh.com.ua.  Або просто приїздіть в село Уніж  Городенківського району на Франківщині - "Кузня" приймає волонтерів протягом всього червня.

Чекаємо на тебе!

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8640 / 1.55MB / SQL:{query_count}