Світлий листопад в Органному залі

На цей місяць культурна інституція підготувала 36 подій. Яких саме, розповідає «Львівська Пошта»

Львівський органний зал у листопаді підготував для своїх гостей органний фестиваль, події-знайомства з органом, великі симфонічні та хорові концерти, екскурсію і вечори музики при свічках.
У межах ХІІІ Львівського міжнародного органного фестивалю сольні програми презентують органісти з усієї України: Світлана Бардаус (Чернівці), Наталія Лендєл (Ужгород), Георгій Курков (Вінниця), Ірина Харечко (Київ), Ольга Чундак (Ужгород), а також солісти Львівського органного залу – Світлана Позднишева, Олена Мацелюх, Марк Новакович.
Завершальним концертом фестивалю 10 листопада о 19.00 стане премʼєрне виконання циклу «Пори року» Антоніо Вівальді у версії для хору та органа. Його здійснив харківський композитор Володимир Богатирьов спеціально на замовлення Львівського органного залу. Виконуватимуть незвичні «Пори року» Львівський муніципальний хор «Гомін» під дириґуванням Вадима Яценка та органістка Світлана Позднишева.
А останньою подією цьогорічного фестивалю 11 листопада буде «Знайомство з органом» – жива лекція про найвеличніший музичний інструмент у світі від Світлани Позднишевої.
Окрім популяризації органного мистецтва Львівський органний зал також давно і системно працює над промоцією української класики. У листопаді відбудеться два концерти, обʼєднані одним підзаголовком – «Класичний варіант». 17 листопада звучатиме фортепіанна музика київського композитора Ярослава Верещагіна у виконанні Северина Гундяка, а 24 листопада – концерт-розмова про Віктора Косенка. Виконавці – піаністка Марія Клименко й віолончеліст Гліб Сасько. Між творами розгортатиметься діалог відомої музикознавиці, теле- й радіоведучої Галини Бабій та культурного менеджера Микити Москалюка.
Надзвичайно важливими в умовах війни з росією стали виступи закордонних музикантів в Україні. 25 листопада свій концерт на підтримку українського народу дасть легендарна органістка з Литви Юрате Ландсберґіте разом із сином-флейтистом Вітаутасом Ошкінісом. Батько органістки, Вітаутас Ландсберґіс, – перший голова Сейму незалежної Литви і глава держави у 1990 році.
Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії, який з початком повномасштабного вторгнення дислокується у Львівському органному залі, не припиняє дивувати новими програмами. 18 листопада у їхньому виконанні звучатиме музика француза Клода Дебюссі, британця Бенджаміна Бріттена та українця Миколи Дремлюги (солістка вечора – арфістка Оксана Кулик). А 30 листопада оркестр виконає Велику симфонію Шуберта. Обидві програми дириґуватиме Іван Остапович.
Львівський муніципальний хор «Гомін», який торік став частиною Львівського органного залу, в листопаді готує вже улюблену львівʼянами програму «Музика ангелів при свічках». Почути найкрасивіші твори сучасного хорового мистецтва в особливій атмосфері Органного можна 19 і 29 листопада.
«Меса-танґо» звучатиме в Органному залі 15 листопада. Мікс традиційної католицької меси та аргентинського танґо створив композитор Мартин Палмері. Твір виконали на інтронізації колишнього кардинала Буенос-Айреса, який став Папою Франциском. Месу «Буенос-Айрес» в Органному виконає Дрогобицький муніципальний камерний хор «Легенда» під керівництвом Наталії Самокішиної разом із струнним квартетом «ТЕТквАрТЕТ» та солістами.
Поціновувачам особливої романтичної атмосфери Органний зал рекомендує відвідати події при свічках 23 і 27 листопада.
Тих, хто хоче глибше познайомитися з історією та сучасним життям Львівського органного залу, запрошують на екскурсію, яка відбудеться 18 листопада.
А у галереї культурної локації триває виставка львівської мисткині Ярослави Ткачук «Коди пам'яті». Роботи мисткині неможливо порівняти ні з чим. Вони обʼєднані тонкими ниточками-павутнками, зітканими в одну ідею – памʼять роду, надбання, яке ми отримали від предків, і яке переосмислюючи та переживаючи ми віддаємо нащадкам. Художниця працює у техніках ткацтва, вишивки, аплікації, створюючи полотна з текстилю, металу, рослин, дерева.
«Для своїх творів завжди хочу підшукати особливі матеріали, фактури, відтінки, при цьому завжди опираюсь на природні властивості того чи іншого матеріалу, як то латунь, чи мідь, що при окисленні дає неймовірну палітру», – пояснює мисткиня.
Ярослава Ткачук створює гобелени-картини, наповнені як фактурно, так і сенсово. «Моє мистецтво про спогади, емоції і відчуття, про історію давню і не дуже, не зовсім сакральне, не класичне», – говорить художниця.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8436 / 1.57MB / SQL:{query_count}