«Життя по звичному колу, яке нам перервали…»

Галерея сакрального мистецтва ICONART запрошує оглянути аудіовізуальний проєкт

У перший день вересня в галереї сакрального мистецтва ICONART (вул. Вірменська, 26) відбулось відкриття аудіовізуального проєкту «По колу», який можна оглянути до 15 жовтня.
Мовою співу та живопису ожили чотири давні обрядові пісні, що оспівують чотири пори року – одні з найважливіших точок наших життєвих координат. Їхні візуалізовані образи стали кольорами та символами на картинах Олі Кравченко, а відтворена співом Марії Онещак мелодійність у поєднанні з електронними експериментами від Олеся Коваля відкрили цілий всесвіт, при зануренні у який, сенси життя відновлюються.

Ідею інсталяції «Перехід» почерпнули з книги Петра Шекерика-Дониківа про вірування гуцулів, які вважали, що ключі від чотирьох пір року, кожен у свій час, тримають в своїх руках четверо Святих – Микола, Юрій, Петро та Дмитрій. Інсталяція закрутилась завдяки старанням та технічним рішенням Василя Каліцінського.
«Раніше були пори року, пори дня, були свята і традиції, все повторювалось, мало свій ритм і цим створювало відчуття затишку та впевненості у наступному дні. Ми рухались у просторі та часі немов по координатах. Через війну, ми втратили ці координати, а з ними і відчуття, які надавали сенс руху життя. Коло, як символ життєвого руху, дає нам можливість візуалізувати втрачене, наповнюючись з традиції, та відновити життєві ритми з новою силою, аби продовжити наше буття», – твердять автори проєкту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8619 / 1.53MB / SQL:{query_count}