Ювілейний Lviv BookForum: на новій локації, наживо та онлайн, на спомин про вбитих війною

Із 4 по 8 жовтня у Львові відбудеться 30-й літературний фестиваль та книжковий ярмарок

Попри всі перешкоди і виклики сьогодення, Lviv BookForum знову збере спільноту. Триватиме він із 4 по 8 жовтня в змішаному форматі: наживо та онлайн. Насамперед для того, щоб об'єднати світ у розмові про українське слово, книгу і майбутнє. Україномовну трансляцію заходів можна буде переглянути на сайті bookforum.ua. Англійською та іспанською мовами – на сайті Hay Festival (Велика Британія) – одного з найбільших літературних фестивалів Європи, який вдруге став диджитал-партнером Lviv BookForum.
Ось що думає міжнародна директорка Hay Festival Крістіна Фуентес Ла Рош про партнерство із Lviv BookForum: «У тривожний час війни ми маємо честь розділити глобальну платформу Hay Festival з Україною та її культурою, об’єднати українських письменників з колегами в світі та представити міжнародній спільноті читачів. Ваші історії повинні бути почуті. Приєднуйтесь, де б ви не були, щоби переосмислити світ і знайти надію в нашому спільному дусі. Це важливо й нагально!»
Книжковий ярмарок вперше зустрічатиме українських видавців на новій локації – поруч із Центром архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа». Порохова вежа – це найбільша фортифікаційна споруда  ХVI століття в середмісті Львова, одна з небагатьох, що збереглися донині. Вона ніби поза часом і простором свідчить про міцний зв’язок минулого і сьогодення, тримає оборону заради майбутнього.
Щороку Lviv BookForum обирає фокусну тему, навколо якої розгортається дискусійне життя фестивалю. Цього року це «Перепис майбутнього». Письменники, інтелектуали й культурні діячі говоритимуть про прийдешнє, в якому Україна буде сильним незалежним суб’єктом політичного світу, а кожен із нас відчуває свій вплив на своє і стороннє життя. Серед гостей події Енн Епплбом (США), Бен Окрі (Нігерія), Ева Томпсон (США), Арт Шпігельман (США), Георгі Господинов (Болгарія), Джонатан Франзен (США), Панкадж Мишра (Індія), Озрен Кебо (Боснія), Славенка Дракулич (Хорватія), Марія Ресса (Філіппіни), Люк Гардінґ (Велика Британія), Каталіна Ґомес (Колумбія), Девід Тоскана (Мексика), Девід Ріфф (США), Ед Вулліамі (Велика Британія), Бернар-Анрі Леві (Франція), Андрій Курков, Катерина Калитко, Віталій Портников, Олександра Матвійчук, Олександр Михед, Павло Вишебаба, Андрій Любка, Ярина Чорногуз, Ірина Цілик, Вахтанг Кебуладзе та інші.
Софія Челяк, програмна директорка Lviv Bookforum, каже: «До всіх воєн ми готуємося, базуючись на досвіді минулих воєн. Історія також показує, що повоєнні періоди необов'язково означають настання справедливості. На BookForum’і ми говоритимемо про досвіди балканських воєн, порівнюватимемо постколоніальні та антиколоніальні процеси в різних країнах, спробуємо змоделювати, як на світову економіку впливатиме відбудова України. Однак найголовніше – вчитимемося зберігати людське в собі. Адже, як казала Ярина Чорногуз, українська письменниця та військова: «Війна стирає цивілізаційні прояви, але книги та література, які є вершиною цивілізації, можуть втримувати гуманне в нас».
Основна програма 30-го Lviv BookForum налічує понад 30 подій. Відбудуться дискусійні панелі, дитяча програма, традиційна Ніч поезії та музики, програма видавців, розмови, присвячені вшануванню пам’яті й творчості загиблих унаслідок війни українських письменників Вікторії Амеліної та Володимира Вакуленка. Програму оголосять згодом.
30-й Львівський міжнародний BookForum відбудеться за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Open society foundation.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7752 / 1.55MB / SQL:{query_count}