«Вересень»: треш-комедія, надто схожа на нашу сюрреалістичну дійсність

У Львові відбувся допрем’єрний показ кінострічки з Миколою Вереснем у головній ролі

У нашому місті на допрем’єрному показі в кінотеатрі «Планета кіно», що в торгово-розважальному центрі Forum Lviv, виконавець головної ролі Микола Вересень представив чорну треш-комедію «Вересень». У обмежений прокат кінострічка виходить завтра, 10 серпня. 
«Фільм парадоксальний і незвичайний, я б навряд чи погодився грати, мені не подобається кінематограф, я не люблю театру, кіно, оцього всього... Але те, що запропонував Фомін, має якийсь інший вимір, інший погляд: незвичайний, ненормальний, аномальний, маразматичний… Загалом усе те, що я дуже люблю та поважаю», – заявив той, хто грає самого себе.
Сюжет фільму розгортається на початку 2010-х років. Актор Микола Вересень гине на знімальному майданчику, виконуючи роль царя Івана Грозного. Тепер чорти, які думають, що він і є Грозний, намагаються всіма можливими способами затягти його до пекла. Історія «мандрує» в часі та просторі, у кадрі з’являються менти-вампіри у ролі чортів, гуцули-пияки у ролі ангелів та інші містичні істоти.
«Вересень» почали знімати понад 10 років тому. У 2012-му він взяв участь у четвертому пітчингу Держкіно. Заявлений бюджет на той час становив 1,8 млн євро. Початкову назву фільму – «Шлях мерця» згодом замінили. Самі творці фільму визначили його жанр як «постмодерн і треш-арт». Серед відомих облич, окрім самого Миколи Вересня, можна побачити художника і письменника Леся Подерв’янського. 
«Моя роль мені сподобалась, я грав такого собі Клінта Іствуда з передмістя. Я багато убивав і мало говорив. Врешті-решт мене теж убили, але перед тим, як остаточно здохнути, я застрелив Сєргєя Єсєніна. За таке і померти не шкода», – пояснює він. 
Тут ви побачите і Мирослава Кувалдіна, знаного в 1990-х роках лідера гурту «The ВЙО». Останніми роками він писав пісні для багатьох українських виконавців, а від початку повномасштабного вторгнення захищає Україну зі зброєю в руках. Також у фільмі знялися: лідер гурту «Кому вниз» Андрій Середа, режисерка Марися Нікітюк, актори Михайло Жонін, Олег Примогенов, Євген Матвієнко, Людмила Єфіменко, Остап Дзядек, Ганна Адамович, Роман Мацюта, Сергій Солопай та інші.
Українська прем'єра «Вересня» відбулася у червні на «Миколайчук Open». Програмний директор фестивалю Алекс Малишенко назвав цю роботу «непересічним фільмом із дуже чорним гумором та всіма ознаками майбутньої культовості». Сценарист і режисер Георгій Фомін, на жаль, не дожив до прем’єри – помер у 2020 році. Продюсерами кінострічки стали Ігор Савиченко, Роман Климпуш та Володимир Філіппов. Фільм створила кінокомпанія «Директорія кіно» за підтримки Державного агентства України з питань кіно, її дистриб’ютором є «Артхаус Трафік».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8873 / 1.55MB / SQL:{query_count}