Чекаємо на фестиваль партнерства і солідарності

Із 15 до 31 серпня триватиме Х Міжнародний проєкт «Музика в старому Львові та Кракові»

Цього року відзначаємо ювілей Міжнародного фестивального проєкту «Музика в старому Львові та Кракові», який триватиме з 15 до 31 серпня. 
Уперше фестиваль «Музика в старому Львові» розпочався у серпні 2014 року в партнерстві з відомим та авторитетним у світових, зокрема європейських, музичних колах польським фестивалем із півстолітньою історією «Музика в старому Кракові». Вже десять років усупереч непростим обставинам – вторгненню росії, пандемії коронавірусу і повномасштабній війні в Україні – цей проєкт об’єднує не просто міста, а народи. 
Ідея одночасного проведення фестивалю в Кракові та Львові належить народному артистові України, засновнику академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» Сергію Бурку. Її з ентузіазмом підтримали засновник і директор Краківського фестивалю Станіслав Галонський та видатний український диригент, народний артист України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка професор Юрій Луців.
Дуже особливою є формула, закладена в основі концепції фестивалю. Мовиться про виконання видатними солістами та колективами високої класики і шедеврів світової музики в храмах, історичних та пам'ятних місцях, ознайомлення з особливою атмосферою історико-архітектурних пам'яток європейської культури та історії Львова і Кракова, доступність. Ці речі стали визначальним чинником майбутнього успіху фестивалю, еліксиром духовного збагачення, релаксації меломанів та любителів класичної музики, гостей міст та вимушених переселенців.
Постійними учасниками львівського і краківського фестивалів стали: камерний оркестр «Віртуози Львова» (керівник Сергій Бурко), камерний хор «Глорія» (керівник Володимир Сивохіп), Collegium Zielenski, Krolewski Rorantysci (керівник Станіслав Галонський). Неодноразово у фестивальних концертах брав участь маріупольський камерний оркестр «Ренесанс» (керівник Василь Крячок). Також учасниками є симфонічний оркестр краківської Бетховенської академії (диригент Тадеуш Стругала), камерні оркестри з Івано-Франкіська та Рівного, Белфастський філармонічний хор, Галицький камерний хор, Ельжбета Стефанська (клавесин, Краків), Наталя Свириденко (клавесин, Київ), скрипалі Богдана Півненко, Євген Кострицький, Лідія Шутко, Остап Шутко; альтисти Валентина Пришляк і Андрій Савич; органісти Олена Мацелюх, Роман Перуцький і Владислав Шиманський (Польща), Петер Плани (Чехія), Гейл Арчер (США), Оксана Рапіта (фортепіано), флейтисти Андрій Карпяк і Лукаш Длугощ (Краків); солісти Маріанна Лаба, Софія Соловій, Наталія Дитюк, квартет «Дудаліс», а також Софія Іванова (музикознавиця) та багато інших відомих музикантів.

Окрім унікальності та духовної місії, проєкт має багато досягнень. У межах фестивалю у Львові та Кракові відбулася прем'єра опери Дмитра Бортнянського «Сокіл» (керівник Наталя Свириденко), реалізовано багато цікавих та ексклюзивних проєктів: «Органна майстерня Яна Слівінського», «Нова квадромузична система», «Музика в княжому Львові», «Музична історія Львова» (брати Доплери, Кароль Ліпінський), «Три Моцарти», «Кавова кантата» та низка інших.
За ці роки фестиваль став невід'ємною складовою культурного Львова, очікуваною мистецькою подією у Львові та Кракові. Його незмінним генеральним партнером є АТ «Кредобанк», партнерами – Львівська національна філармонія ім. М. Скорика, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові та Львівська міська рада.
Де відбуватимуться концерти X Міжнародного фестивального проєкту «Музика в старому Львові» у партнерстві з польським фестивалем «Музика в старому Кракові»:
*фестиваль відкриють 15 серпня у палаці Потоцьких Львівської національної галереї мистецтв (вул. Коперника, 15) концертом «Світочі своєї епохи». Марта Кузій (фортепіано) виконає твори Фрідеріка Шопена та Кароля Шимановського. 
*18 серпня в Музеї історії релігії (пл. Музейна, 1) на події «Генії поза часом» Олена Мацелюх (орган) зіграє твори видатних європейських класиків. 
*20 серпня в Гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11) у програмі «Вшановуємо пам'ять героїв» октет тромбоністів Луганського академічного симфонічного оркестру (керівник Ігор Шаповалов) представить твори європейських та українських композиторів.
*23 серпня у краківському костелі єзуїтів на події «Дню Незалежності України та польсько-української Солідарності присвячується» академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» під батутою Сергія Бурка та солісти Олег Созанський (бандура) і Андрій Карпяк (флейта) представлять слухачам твори українських та польських композиторів – Максима Березовського, Дмитра Бортнянського, Генрика-Миколая Гурецького, Вітольда Лютославського, Віктора Камінського, Євгена Станковича, Золтана Алмаші, Войцеха Кіляра.
*26 серпня Львівська національна філармонія ім. М. Скорика представить вечір «Solidaritаt mit der Ukraine!» / «Солідарні з Україною!», в межах якого німецький органіст Бйорн О'Віде запропонує «Фантастичні органні токати». Наступного дня на цій же локації «Романтичні експресії серенад» продемонструють Андрій Бендум (флейта) та Ірина Берчук (фортепіано). 
*Закриватимуть фестиваль у Львівській філармонії «Трьома Моцартами» –авторським проєктом Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова», в якому солюватиме Софія Соловій. У програмі твори Леопольда Моцарта, Вольфганга-Амадея Моцарта, Франца-Ксавера (львівського) Моцарта та Юзефа Цайдлера – польського Моцарта.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8432 / 1.58MB / SQL:{query_count}