Сергій Жадан представляє «Скрипниківку»

У Meridian Czernowitz починається передпродаж нової збірки віршів поета

У серпні Meridian Czernowitz видасть нову збірку віршів Сергія Жадана «Скрипниківка». Що можна знайти в його новому поетичному щоденнику? 50 і один вірш, написані до і після «великого вибуху», зібрані разом, поєднані відчуттям мови, яка так болюче зникає, але потім обов’язково повертається. Нанизані на нитку голосу, узалежнені від звучання, вони, ці вірші, лишаються приватною рваною хронікою двох останніх років – наповнені снігом, співом, правописом, любов’ю.
«Скрипниківка» також вміщує 20 повноколірних авторських фото Сергія Жадана, які доповнюють збірку. 
«Ця книжка почала писатися навесні 2021-го. Що було тієї весни? Було відчуття східного ландшафту, який готувався прийняти на себе всю ваготу світла й темені. Було відчуття межі, неминучості й неуникненності всього того, з чим випаде зіткнутися, що слід буде назвати, що так чи інакше вплине на мову, – розповідає Сергій Жадан. – Посередині книжка надломлюється. Цей надлам цілком очевидний, його не могло не бути. Від лютого минулого року ця глибока пекуча лінія проходить через книжки, вистави, фільми, музичні партії. Час розламався навпіл, він почав маркуватися ось цим «до» і «після»… Після 24.02, видавалося, поезія звучить недоречно. Мені теж здавалося, що вся ця історія лишилася в минулому, що в цьому часі, в цій реальності вірші звучать непереконливо, що мова не надається до опрацювання, що саме письмо слід перевигадувати і що займатися цим має хтось інший, колись пізніше, не тепер, не тут. Але минуло кілька місяців від початку великої війни – і мова почала повертатися».
«Скрипниківка» – це збірка віршів про мову, її здатність повертатися й самовідтворюватись, її вразливість, здатність до спротиву. Звідси й назва – український правопис, який виходить за суто академічні межі, стаючи чимось важливішим, щоденнішим, таким, що розлите в повітрі, що визначає наші інтонації. 
Одна з перших презентацій «Скрипниківки» відбудеться на ХІV Міжнародних поетичних читаннях Meridian Czernowitz , який триватиме з 8 по 10 вересня у Чернівцях. У вересні Сергій Жадан презентує книжку в 20 містах України. До 10 серпня її передпродаж триває за посиланням: shop.meridiancz.com/shop/skrypnykivka-zhadan
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8533 / 1.54MB / SQL:{query_count}