Важливо відстоювати себе на повний голос!

Короткометражний фільм за книжкою «Сіль для моря» з’явився у вільному доступі

Дебютна робота режисерки Сніжани Гусаревич, знята за мотивами книжки для підлітків Анастасії Нікуліної «Сіль для моря, або Білий кит», яка в 2019 році стала однією з переможців 11 конкурсного відбору Держкіно, а в 2020-ому була представлена на українських та міжнародних кінофестивалях, відтепер у вільному доступі за посиланням: surl.li/hmul
«Ідея фільму виникла у 2017 році, коли в соцмережах почали активно спливати відео підлітків, які знущаються з інших. В Україні ще не був ухвалений закон про протидію булінгу. Я подумала, що коротка форма буде більш зрозуміла для підлітків, адже вони сприймають здебільшого саме таку форму, – каже режисерка Сніжана Гусаревич. – Я почала шукати історії в книжках, акцент був на українських письменників. На той час було небагато творів. У книгарні мені порадили книгу Насті, я зв’язалася з нею, і їй сподобалася моя ідея. За основу історії фільму я взяла героїв, місце події – море та проблему. І оскільки це коротка форма фільму, то фінал зробили інший». 
Короткометражний фільм показує теперішнім підліткам, що вони не самотні, що важливо відстоювати себе на повний голос, адже проблеми булінгу в Україні вже вирішують на законодавчому рівні. Історія 14-річної Лізи, яка потерпала від цькування себе однолітками й втратила бажання жити, змушує задуматися, що робити, аби таких випадків у суспільстві ставало менше.
Письменниця Анастасія Нікуліна згадує: «Коли почалася робота над фільмом, я відчула, що моя історія жива. Ось вони – герої! Ось воно – море! І все це існує не лише в моїй уяві! Фільм наче взяв одну ниточку сюжету і потягнув її глибше, оживив пазлик загальної історії, показав зі свого, особливого боку. Мені дуже відгукується фінал фільму. Я вдячна Сніжані та команді за цю інтерпретацію «Солі», бо післясмак дуже довго не відпускає. І ще – тягне прочитати історію повністю».
У «Солі для моря» знялися: Анна Жураківська, Олександр Іванов, Ніна Макарчук, Данило Каменський, Анна Іванова, Арсеній Марков, Тетяна Скляр та Олеся Надєєва, а створила фільм кінокомпанія UP UA STUDIO.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8446 / 1.53MB / SQL:{query_count}