Сучасну українську вишивку представили в Парижі

Під час Паризького тижня моди відбулась презентація колекції бренду Karavanska Umanska

Дует українських дизайнерок Оксана Караванська та Ксенія Уманська представили колекцію сезону осінь-зима 23/24 у Парижі, під час Paris Fashion Week. Дефіле відбулося в унікальній локації – Salle d'Honneur dealing Delon, де зараз розташований Український культурний центр. 
Колекція Fakecial Identity Ready Couture by Karavanska Umanska має концепцію «Скільки у тебе обличь? Саме стільки, щоб кожний сумнівався, що побачив справжнє».
Соціальна тема, закладена у вишивку нової колекції бренду Karavanska Umanska, присвячена темі соціальної адаптації. Межа ідентичності розмивається через численні пристосування. Людина одягає маску за маскою, накладає їх одну на одну. Чи вдасться їй не втратити своє «Я» за численними чужими картинками? Маски бувають естетичні і красиві, але ж можуть іти врозріз із власними почуттями.
«Це наша історія у популярному зараз контексті Sustainable-фешн. Нова колекція матиме гасло «Скільки у тебе обличь?». Усі ми одягаємо маски, граємо якісь ролі, хочемо, щоб нас добре сприймали. Але щоб за цими масками в один прекрасний день ми не загубили себе. Моя мета – щоб цей сучасний одяг люди не захотіли викинути, поносивши три місяці. Ми намагаємося створювати модні речі поза часом. Звісно, у цих роботах є вишивка – сучасна, цікава, оригінальна – розповіла Оксана Караванська у інтерв’ю для womo.ua. – Також у березні готуюся до показу у Римі, і це вже буде «Вишиванка-Couture Третього тисячоліття» від бренду OKSANA KARAVANSKA. На нову історію «Вишиванки-Couture» мене надихнуло балетне дійство «Пізнай себе» до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди у постановці Василя Вовкуна. Це був дуже стильний мікс балету, акробатики та хорового співу. В якусь мить я усвідомила, що усі ми зараз дуже потребуємо теплоти особистих зустрічей і наважилася на показ. Це була вже сьома колекція «Вишиванка-Couture за останні вісім років. І навіть те, що дефіле збіглося в часі з ракетною атакою України, було дуже символічно. Ворог хоче знищити нашу ідентичність, нашу самобутність, наші традиції. Тому мусимо тримати і культурний фронт, не переривати творення коду української нації».

Колаборація найкреативнішої дизайнерки України Оксани Караванської та випускниці Лондонського коледжу моди Ксенії Уманської вперше була представлена у 2021 році і поєднала у собі бездоганний крій та артистичну вишивку, несучи у кожній колекції важливі соціальні виклики.
«У квітні 2022 року я вирішила створювати нову колекцію «Вишиванка-Сouture Третього тисячоліття», не знаючи, де і коли зможу показати її. Але було відчуття, що ти недостатньо роблю для допомоги країні. І ми з моєю партнеркою по бренду Karavanska-Umanska, текстильною дизайнеркою Ксенією Уманською, почали створювати патріотичні футболки із розписами вручну. Метою було акумулювати кошти для ЗСУ, – пояснює дизайнерка. – Презентація цих футболок відбулася у травні 2022-го у Каннах під час Каннського кінофестивалю і World Influencers and Bloggers Awards, куди мене, власне, запросила засновниця «Оскара для блогерів» Марія Гражина Чаплін. Так найвідоміші блогери світу покупували наші футболки, і всі їхні багатомільйонні підписники дізналися про нашу ініціативу підтримки воїнів України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8729 / 1.55MB / SQL:{query_count}