«Коли тато приїхав з війни, і ми написали книжку»

У Видавництві Старого Лева побачить світ «Абетка війни». «Львівська Пошта» ділиться історією її написання

Видавництво Старого Лева оголосило передпродаж книги «Абетка війни» Євгена та Соломії Степаненків. Це зворушливе листування про війну та життя батька-військового і доньки.
«Абетка війни» – одна з історій російсько-української війни. Її автор Євген Степаненко у складі підрозділу медиків воював на сході України, а його донька Соля чекала тата з фронту в мирному Києві. Це чесна й зворушлива розмова про війну та про життя для всіх – дітей і дорослих.
«Ця книжка писалася майже стільки, скільки триває наша війна за свободу України. Перший лист я отримав влітку чотирнадцятого року. Він був у кишеньці бронежилета, який мені передали волонтери від моєї дружини… Лист починався з літери А. І там було тільки одне запитання «А коли закінчиться війна і ти повернешся додому?» і підпис «Твоя Соля», – розповідає про книгу Євген Степаненко. Книжка побудована як абетка, де кожна літера – один із вимірів війни та миру навколо війни. У ній переплітаються життя дитини в мирному місті й життя тата на війні. Соля телефонує татові на фронт, пише есемески та листи, розповідає про свої справи, школу, друзів, змагання, танці, домашніх тварин, а ще ставить дитячі й недитячі питання про війну: як татко з побратимами і посестрами там живе? Чи є на війні діти? Що їдять на війні? Чи можна на війні хитрувати? Чи буде тато інший після війни? А тато просто, чесно, а разом із тим обережно пояснює донечці все на світі.
«Це наші маленькі історії, які траплялися в моєї доньки Соломійки та її друзів у Києві й у мене на війні. У війні надто багато складових, щоби вмістити їх у 33 літери, але ми разом із Солею спробували це зробити», – пояснює Євген Степаненко.
А ось як про початки листування, з якого зародилася книга, згадує Соломія: «Завжди, коли тато кудись від’їжджає, мені дуже нудно без нього. Тому одного разу я вирішила написати йому листа, і він на нього відповів! Це була довга есемеска, яку потім тато перетворив на лист у книжці. Я була дуже рада і вже через день написала ще один. Потім ще, ще, ще і ще раз. І так майже кожен день. Я почала розповідати йому всі мої найцікавіші події і ставила різні запитання. Тато завжди на них відповідав. Потім, коли тато приїхав з війни, ми написали книжку».

Проєкт містить благодійну складову: 20 гривень від продажу кожного примірника книжки «Абетка війни» Видавництво Старого Лева перекаже на рахунок благодійного фонду «Голоси дітей», що надає безкоштовну психологічну допомогу дітям і родинам, постраждалим від війни.
Стільки ж книг, скільки вдасться продати до 7 березня, передадуть для програми Українського ПЕН на підтримку бібліотек на деокупованих і прифронтових територіях.
Видання можна придбати за посиланням: starylev.com.ua/knyga-abetka-viyny. Вартість книги – 400 гривень.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8334 / 1.55MB / SQL:{query_count}