«НАБАТ» до роковин

Влодко Кауфман до річниці повномасштабного вторгнення творитиме видиво-гепенінг у Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького

Цієї п’ятниці, 24 лютого о 17.00 у Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові (вул. Чернеча гора, 1) відбудеться спільне дійство «НАБАТ: роковини». Куратор Володимир Кауфман та команда проєкту запрошують усіх охочих приєднатися до події, разом вшанувати пам'ять загиблих та підтримати одне одного у скорботі.
Проєкт НАБАТ виник як протидія «синдрому звикання» до війни, як місце пам’яті і пригадування. Відкриття інсталяції, що на той момент зібрала 286 імпровізованих «дзвонів», відбулося з нагоди Дня ЗСУ, 6 грудня 2022 року у Шевченківському гаю на давній дзвіниці з села Хоросно. Увесь цей час до НАБАТу додають дзвони, і так триватиме до перемоги. До річниці їх стане 365.
У інсталяції використовуються не тільки канонічні дзвони і дзвіночки, а й усе, що може виконувати таку функцію: гільзи, кухлі, розпиляні міни… Команда закликає всіх охочих до участі – так до НАБАТу додалися пам'ятні іменні дзвони«Дух», Wolf та «Артем» від дружин загиблих воїнів, гільзи від 103-ої бригади ТрО, джезва, привезена з Криму у 2014 році, та багато інших «дзвонів пам’яті».

Від часу відкриття навколо НАБАТу відбулася вже низка подій, а з нагоди 24 лютого Влодко Кауфман з командою готує особливе видиво-гепенінг НАБАТ: роковини. «Язики» дзвонів прикують до землі імпровізовані шнури-»розтяжки», а вогонь окопних свічок, запалених запрошеними співучасниками акції, звільнить їх у певній почерговості, і дозволить пам’яті голосно звучати, плакати, калатати у НАБАТ. На завершення підсилені і підсвічені дзвони НАБАТу створять спільний медитативний простір для усіх присутніх.
Організатори події запрошують усіх охочих до спільного вшанування пам'яті. У випадку повітряної тривоги – в музеї поруч є укриття.
Подія відбудеться за підтримки БО «Благодійний фонд Козицького». Організатор проєкту ГО «КЦЦ «Кримський дім у Львові», партнер проєкту – Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького. Створення інсталяції та старт проєкту фінансово підтримали ГО «Музей сучасного мистецтва» (Київ) у рамках співпраці Ukrainian Emergency Art Fund та Teiger Foundation. 
Меценатом НАБАТу може стати кожен: додавайте свої дзвони або ж надсилайте довільний донат на «банку» проєкту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9023 / 1.54MB / SQL:{query_count}