Від казки до життя в окупації

Видавництво Старого Лева представляє збірку короткої прози Станіслава Асєєва

У Видавництві Старого Лева1 побачила світ нова книга Станіслава Асєєва – збірка короткої прози «Шелест бамбукового гаю». Відомий широкому загалу насамперед як публіцист, автор книжок «Світлий шлях»: історія одного концтабору» та «В ізоляції», за яку автор здобув Шевченківську премію у номінації «Публіцистика та журналістика», цього разу Станіслав здивує читачів пронизливими різножанровими текстами, що були написані у період між 2011-2021 роками. У них чарівна леді своїми сльозами освічує темряву байдужого міста, священник і убивця змушені ділити одну в'язничну камеру на двох, коханці вирушають на край світу, а бізнесмен-торговець знай прораховує на калькуляторі усе своє життя. Також у книжці подано щоденник, що його автор вів у 2014-2016 роках. Розпочинаючи зі сумнозвісного «параду полонених» в Донецьку й закінчуючи похороном терориста Мотороли, Станіслав крок за кроком фіксує власні емоції та думки: що відчуває людина, коли на її очах руйнується увесь знайомий світ, канонада розриває небо над головою, і Бог, що не зупинив світову бійню, не вберіг від страждань і смерті мільйони невинних людей, не спустився в Аушвіц – чи варто на нього чекати тут, у Донецьку?
«Збірка «Шелест бамбукового гаю» складається з творів, над якими я працював протягом 10 років, якщо дивитись суто хронологічно. Відкривається вона найбільш незвичним для мене жанром – казкою, яка стала можливою тільки тому, що я обіцяв її написати для однієї людини. І це був один з найважчих літературних досвідів, адже я не казкар, і для цього треба емоційно стати дитиною. Інші твори вміщують в себе мотиви французького екзистенціалізму, японської естетики та автобіографії часів мого життя в окупації, яка вплетена в художній твір. Окремо стоїть щоденник, який я завжди сприймав як особливий вид творчості, адже саме у погляді на власну біографію мислення набуває найглибших форм», – розповідає Станіслав Асєєв. 
Художнє оформлення книги виконав Іван Шкоропад. Збірка «Шелест бамбукового гаю» доступна у паперовому та електронному форматах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8475 / 1.54MB / SQL:{query_count}