Додай свій дзвін у НАБАТ

У Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького відкриють інсталяціюВлодка Кауфмана

З нагоди Дня Української Армії 6 грудня у Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького відкриється інсталяція Влодка Кауфмана – охочих запрошують приєднуватися до її співтворення. Арт-інсталяція Влодка Кауфмана НАБАТ має на меті бути не тільки місцем пам'яті, але і місцем пригадування, місцем зустрічей. Масштабна конструкція передбачає нанизування найрізноманітніших дзвонів (й усього, що може виконувати таку функцію) відповідно до кількості днів повномасштабного вторгнення. Щодня до звучання об’єкту додаватиметься новий звук, і кожен та кожна можуть принести свій «дзвін» – гільзу, металевий кухлик чи будь-що інше – щоб їхній звук нагадував про кожен черговий день війни усім нам. Організатор події – громадська організація «Кримський дім у Львові», партнерами стали Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, ГО «Музей сучасного мистецтва» (Київ) у рамках співпраці Ukrainian Emergency Art Fund та Teiger Foundation.
Наповнення НАБАТу триватиме аж до перемоги: регулярно Влодко Кауфман збиратиме усіх у Львівському скансені, аби разом вдарити у НАБАТ і разом помовчати за загиблими, вшанувати їхню пам’ять, поділитися надією з ближніми. 
«Цей проєкт – моя форма протидії синдрому звикання, – розповідає автор ідеї, художник і перформер Влодко Кауфман. – Ця тема переслідує мене, відколи триває війна, з 2014 року. У своєму проєкті «Бесіда», який досі триває, я малюю портрет воїна – щоденно, регулярно, на побутових папірцях, і цей проект закінчиться тільки разом з війною. І НАБАТ – це теж нагадування, що війна триває. Ми звикли до авіатривог; можна звикнути навіть до вибухів. Але нам треба пам’ятати. Це буде імпульс пам’яті: кожен день імпульс лунає, кожен день додається дзвін. І дзвоном тут може бути що завгодно: будь-хто і будь-коли може доєднатися, прозвучати і почути».
Приєднатися до створення НАБАТу можуть усі: «дзвони» та усе, що може ними стати, запрошують вже зараз приносити на «Дзигу» (вул. Вірменська, 35, Львів). Процес створення інсталяції вже триває, і кожен елемент додасть свій звук протяжного дзвону у пам’ять про загиблих і постраждалих у російсько-українській війні. Для тих, хто хотів би підтримати проєкт фінансово, є можливість надіслати донат: створення одного «дзвона» для інсталяції організатори оцінюють приблизно у 500 грн. 
Партнером проєкту ще на рівні ідеї став Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького («Шевченківський Гай»), де і буде розташована інсталяція. Роман Зілінко, завідувач відділу науково-освітньої та виставкової роботи, розповідає: «Коли ще навесні зайшла мова про проєкт і пошук локації, ми одразу запропонували свою співпрацю. І найлогічнішим місцем, на нашу думку, була дзвіниця з Хоросна, що розташована на великій галявині Музею біля церкви з Кривки. Дзвіниця є традиційно центральним місцем у кожній місцевості, і крім щоденного заклику на молитву та позначення часу, дзвонами скликали людей на раду, сповіщали про тривогу…  Зараз є особливий час тривоги. Щоденний. Тому в проєкті НАБАТ наша дзвіниця відновить ту функцію – нехай у іншій, але теж в актуальній формі».
Старт проєкту підтримала ГО «Музей сучасного мистецтва» (Київ) у рамках співпраці Ukrainian Emergency Art Fund та Teiger Foundation щодо підтримки української культури в умовах війни через втілення значущих кураторських проєктів. UEAF був створений ГО МСМ у партнерстві з медіа Заборона, галереєю The Naked Room, Мистецьким Арсеналом на початку березня 2022 року з метою забезпечити безперервність та розвиток українського культурного процесу в умовах війни. 
«Для нас очевидно, що ця війна вирує не лише на військовому фронті, але і на ширшому рівні культурно-цивілізаційних сенсів. Україна оприявнює свою історію, суб’єктність, візію майбутнього, серед іншого і через мереживо культурних проєктів та художніх висловів. В рамках діяльності Ukrainian Emergency Art Fund нам важливо не лише покривати потреби виживання митців та культурних робітників, а і вкладатись в імпульси розвитку – шляхом роботи, підтримки та партнерства з ключовими кураторськими проєктами в різних регіонах України», – говорить Ілля Заболотний, виконавчий директор UEAF.
Ідея НАБАТу передбачає активну участь самих громадян, що стають співтворцями: «Пам’ять звучить, поки ми пам’ятаємо». Організатори проєкту заохочують усіх зацікавлених підтримати НАБАТ «дзвонами», внесками і власною присутністю. У подальшій програмі проєкту заплановані також різноманітні акції – дискусії, перформанси та регулярні пам’ятні зібрання. Проєкт відкритий для взаємодії, і НАБАТ може бути використаний іншими митцями як музичний інструмент або як частина їхніх мистецьких акцій, суголосних за темою і смислами.
Відкриття проєкту відбудеться 6 грудня о 15:00, Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького (вул. Чернеча гора, 1), дзвіниця з Хоросна.
Організатор проекту: Кримський дім у Львові, партнер – Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького за підтримки ГО «Музей сучасного мистецтва» (Київ) у рамках співпраці Ukrainian Emergency Art Fund та Teiger Foundation
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9977 / 1.57MB / SQL:{query_count}