Музика і війна

У Львові до 19 грудня триває Органний фестиваль

3 25 листопада по 18 грудня у стінах Львівського органного залу тривають події в рамках проєкту «Музика і війна», фінансованого Стабілізаційним фондом Goethe Institute – ініціативи підтримки культурних і освітніх організацій, яких торкнулися наслідки війни проти України.
Ініціатива обʼєднала собою 17 виконавців з усієї України, унікальні музичні програми світових та українських композиторів, нову виставку малюнків маріупольських юних художників, документування рефлексій виконавців на тему мистецтва під час війни. 
Головна ідея фестивалю – мистецтво в часи кризи може підтримати тих, хто цього потребує. 
Відкриття фестивалю відбулося у галереї Органного залу, спільно з центром «ЯМаріуполь» тут презентували виставку малюнків «Маріуполь. Діти» учнів Маріупольської школи мистецтв, релокованої до Львова з початком повномасштабного вторгнення. 
В загальному за час фестивалю свою інтерпретацію ролі мистецтва під час війни представляють 17 виконавців з усіх куточків нашої країни: Валерія Балаховська, Володимир Кошуба, Ірина Калиновська, Ірина Харечко (Київ), Станіслав Калінін (Харків), Світлана Бардаус (Чернівці), Олена Удрас (Одеса), Наталія Молдован (Хмельницький), яяОльга Чундак та Наталія Лендєл (Ужгород), Петро Сухоцький (Луцьк), Надія Величко, Світлана Позднишева, Олена Мацелюх, Марк Новакович, Віталій Дворовий, Сергій Павлів (Львів).
На концертах звучатиме різноманітна музика. Від творів світових класиків: Йоганна Себастьяна Баха, Антоніо Вівальді, Дітріха Букстегуде, Фелікса Мендельсона тощо, до українських композиторів: Миколи Колесси, Лесі Дичко, Мирослава Скорика, Миколи Лисенка, Дмитра Бортнянського, Жанни Колодуб, Вʼячеслава Назарова, Святослава Луньова та інших. Не обійдеться і без премʼєр. 18 грудня вперше почуємо твір “Сила безсилих” львівського композитора Остапа Мануляка, а 7 грудня одеська органістка Олена Удрас виконає в програмі два власні твори.
Останнім твором цьогорічного Органного фестивалю стане «Молитва за Україну» Миколи Лисенка, який прозвучить на концерті виконавиці з міста Ужгород Наталії Лендєл 18 грудня.
Позиціонування фестивалю зосереджене на емоціях, що виникають у людей, котрі прямо чи опосередковано зіткнулися з реаліями війни, а також станами, що здатні побороти негатив. Проявляється це в текстових назвах концертних програм, а також знакових символах у вигляді смайликів-емоджі, що доповнюють назву. Кожен концерт, кожен виконавець, кожен композитор доносить свій сенс, який акумульовано в назві і ще більше в емоджі. 
«Емоції під час війни – важка, але потрібна тема, — каже співдиректор Органного залу Тарас Демко. — Емоції – це те, що робить нас людьми. Це те, що ми іноді воліємо не показувати, а іноді – не можемо дати собі раду з ними». 
Щоб емоції залишились не просто зіграними, а закарбувались надовго, після кожного з концертів відбуватиметься запис-рефлексія від виконавців. Ці відео будуть опубліковані на сайті Органного залу та стануть свідченнями того, як митці переживають війну.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8243 / 1.55MB / SQL:{query_count}