Docudays UA– 2022 їде до Львова

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини триватиме у нашому місті з 12 по 22 листопада

Зустрічайте 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA! Фестиваль відбудеться з 12 листопада до 30 грудня, він розпочнеться у Львові й побуває у 22 областях України. Та вперше – за кордоном. Мандрівка Львівщиною триватиме з 12 по 22 листопада. 
У березні 2022 року мав відбутися 19-й Docudays UA під назвою «Новий прекрасний світ». Організатори фіналізували програму й працювали, незважаючи на тривожні новини, бо вірили в здоровий глузд і мріяли про зустріч глядачами в кінозал
Тема цьогорічного Мандрівного Docudays UA – «Надзвичайний стан» – дуже зрозуміла та близька всім українцям та українкам. Надзвичайний стан – це виняткова ситуація, коли звичне життя та плани на майбутнє поставлені на паузу. А базові життєві потреби й людські права – під постійною загрозою. 
Про візуальне рішення спецвипуску Docudays UA розповідає артдиректор Роман Бондарчук: «Ми вирішили зберегти зображення, згенероване штучним інтелектом на запит «Новий прекрасний світ». Це була тема фестивалю, який ми готували аж до самого моменту вторгнення. Зараз ми лише додали до цього зображення смуги, які нагадують заклеєне скотчем вікно. Їх клеять під час надзвичайного стану, аби вберегтись від уламків скла під час вибухів та прильотів ворожих ракет. Залишаємо цей пейзаж за вікном як образ нашої перемоги, відбудови країни й усіх наших відкладених планів, до яких обов’язково повернемося».
Організатори очікують на приїзд та участь у дискусіях режисерів фільму «Казка про коника» Дениса Страшного та Уляни Осовської, а також режисерки фільму «Фортеця Маріуполь. Орест» Юлії Гонтарук і головного героя її фільму, голови пресслужби полку «Азов» у Маріуполі Дмитра Козацького (позивний Орест).
У рамках фестивалю команда підготувала спецпроєкт «Чому українці перемагають». Це 10 історій стійкості про незламність, боротьбу та перемоги регіональних координаторів Мандрівного Docudays UA. Читати їх можна щотижня на сайтах Мандрівного та Суспільного, медіапартнера фестивалю.
Вже традиційно під час Мандрівного відбудуться події правозахисної програми RIGHTS NOW!. Це п‘ять розмов у форматі онлайн,  де разом з експерт(к)ами можна обговорити й відрефлексувати наслідки війни. Зокрема, як війна впливає на психічне здоров’я, який вплив має на довкілля і як із цим впоратись у майбутньому. 
А в  межах кампанії «Разом – за безпечні пологи» можна дізнатися, який досвід ведення вагітності та пологів за час війни слід врахувати у повоєнній відбудові. Також будуть розмови про те, чому важливо фіксувати події життя та побут під час війни, й про новий проєкт фестивалю «Архів війни». Заходи правозахисної програми будуть також доступними на DOCUSPACE.
Також на DOCUSPACE можна буде переглянути онлайн кінопрограму «Надзвичайний стан». Кінострічки будуть доступними лише на території України.
Варто зауважити, що у столиці фестиваль відкривала кінострічка «Маріуполіс-2» литовського документаліста Мантаса Кведаравічюса. Фільм нагороджено «Спеціальною відзнакою» від журі «Золотого ока» на фестивалі в Каннах. На згадку про видатного литовського режисера, якого під час зйомок полонили та вбили росіяни на околицях Маріуполя, показали і його попередній фільм – «Маріуполіс». 
Цей диптих дає змогу зрозуміти красу й парадоксальність міста, яке багато років досліджував режисер. Міста, що стало для нас усіх міфом, а зараз – практично зруйноване, і яке нам належить звільнити та відбудувати.
Показ кінострічки «Маріуполіс-2» став можливим завдяки партнерам – українській кінокомпанії «Артхаус Трафік». З 17 листопада фільм також можна буде переглянути в кінотеатрах України.
У Львові відкриття фестивалю відбудеться 12 листопада о 17.00. Цього вечора також відбудеться показ і обговорення фільму «Казка про коника» (реєстрація на подію: https.//bit.ly/3Dp93mK).
15 листопада о 16.00 гостей чекають на показ і обговорення фільму «Літургія протитанкових перешкод» (реєстрація на подію: https.//bit.ly/3Frq1Ul). 18 листопада о 16.00 ви матимете змогу подивитись і поспілкуватись про роботу «Земля Івана» (реєстрація на подію: https.//bit.ly/3gXVROn). А 22 листопада о 16.00 відбудеться закриття фестивалю і показ та обговорення фільму «Фортеця Маріуполь. Орест» (реєстрація на подію: https.//bit.ly/3sK3VVv).
В Трускавці 19 листопада о 17.00 в рамках фестивалю можна буде відвідати показ і обговорення фільму «І кожна річка» (реєстрація на подію: https.//bit.ly/3WeJQUO).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8530 / 1.59MB / SQL:{query_count}