Символи незламності на сторінках казки

Видавництво Старого Лева і Олександр Михед презентують видання для всієї родини «Котик, Півник, Шафка», яке побачить світ наприкінці листопада

Нещодавно Видавництво Старого Лева відправило у друкарню нову книгу письменника Олександра Михеда «Котик, Півник, Шафка». На її сторінках читачі впізнають одні з символів стійкості українців в протистоянні з російськими окупантами – шафку, що втрималась на стіні поруйнованого будинку в Бородянці, півника васильківської майоліки, який вцілів на шафці, та врятовану з сьомого поверху пошкодженої багатоповерхівки кішку. Поряд з ними читача чекає знайомство із звичайною родиною, у двері якої постукала війна. Життєпис днів в окупації та людських історій, будні в часи війни, пам'ять про минуле та обереги, що незримо захищають теперішнє – все це в історії «Котик, Півник, Шафка» авторства Олександра Михеда та в художньому оформленні студії «Сері/граф». 10 гривень від вартості кожної книжки буде перераховано у «ЗооПатруль UA».
Котик, Півник і Шафка наче й казкові, але водночас дуже справжні – врятовані й збережені у зруйнованій російськими обстрілами Бородянці під Києвом. Готові боротися і попереджати про небезпеку, у цій казці вони оберігають всесвіт однієї родини – бабусі Лізи, дядька Андрія і онуки Соні – родини, яка покоління за поколінням циклічно проживає історію і врешті стає сильнішою, ніж будь-коли. Нагріта теплом дідусевих рук Шафка, подарований на свято Півник і врятований Котик втілюють силу й незламність, бережуть рід і дарують надію. Це надія на майбутнє, у якому рани будуть заліковані, але пам’ять про скоєне зло житиме у віках. У майбутньому, після нашої перемоги.
Місце, де розгортаються події історії, – селище Бородянка на Київщині, що вкрай постраждало під час російської окупації, що тривала близько місяця. У реальному житті Шафка і Півник живуть в одній квартирі, а Котик — в іншій. Та в реальному житті обидві квартири були зчищені, ніби кількома шкребками величезного надщербленого ножа. Єдине, що вціліло в обох помешканнях, — це Котик, Півник і Шафка. Шафку з Півником передали до Національного музею Революції Гідності. Котик провела два місяці у зруйнованій квартирі, чекала на допомогу і боролася за своє життя, поки її не врятували волонтери організації «ЗооПатруль UA». На полицях книгарень історія «Котик, Півник, Шафка» очікується наприкінці листопада. 
«Це моя восьма книжка і перша казка. Це історія двох жінок, бабусі й онуки, котрі опиняються під російською окупацією на Київщині. Їхні магічні помічники – Котик, Півник, Шафка. Кожен із них пройде свій шлях втрат і перероджень. Я хотів написати книжку, від якої було би боляче і добре, яка б не давала забувати злочини росіян, але давала надію, що все буде добре. Бо немає іншої реальності й майбутнього, ніж перемога України, – розповідає про книгу автор Олександр Михед. – Мрію, що в ідеальному світі – це така книжка, яку дорослі діти дарують своїм батькам і кладуть під подушку на Святого Миколая. Або батьки дарують її підліткам, аби разом обговорити».
Олександр Михед – член Українського ПЕН. До повномасштабного вторгнення чотири роки прожив у Гостомелі на Київщині разом із дружиною Оленою і собакою Лісою. Їхній будинок було зруйновано російським снарядом у перший тиждень вторгнення. Наразі проходить військову службу у Збройних Силах України. Автор писав цю історію наприкінці весни, у казармі, у паузах між нарядами і тренуваннями. 
«Дякую панам, які тоді були поруч і неймовірній художниці Жені Полосіній, – додає він. – 
Від початку вторгнення я із захватом та вболіванням слідкую за кожною її новою роботою і тим, як вона формулює та перетворює реальність. Тепер тішуся тому, що вона побачила Котика, Півника і Шафку саме такими». 

Женя Полосіна – ілюстраторка та принтмейкерка. Народилася в Києві, там же заснувала студію «Сері/граф» разом з Анею Іваненко і Моною. З початку повномасштабного вторгнення фіксує те, що відбувається довкола в коміксах і графічних репортажах, малює для волонтерських проектів, збору коштів, закордонних медіа.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8447 / 1.56MB / SQL:{query_count}