Мудрість Сковороди, як зброя

Львівський музей історії релігії запрошує оглянути проєкт, присвячений 300-річчю від дня народження видатного українського філософа

Сьогодні, 9 листопада о 16.00 у День української писемності та мови і у Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва у Львівському музеї історії релігії презентують виставковий проєкт «Мудрість, як зброя». Він відбудеться з нагоди відзначення 300-річчя від дня народження видатного українського філософа-містика, письменника, педагога, богослова, мандрівника Григорія Савича Сковороди. Вона триватиме до кінця 2022 року.
Проєкт реалізовано за грантової підтримки Українського культурного фонду, спільно з Громадською організацією «Екологія. Культура. Мистецтво», Львівським музеєм історії релігії. Він має на меті вшанувати інтелектуальне надбання Григорія Сковороди, розкрити багатогранний образ філософа, спонукати художників до переосмислення його творчості і прочитання творів через сучасне мистецтво. Кураторкою проєкту є Софія Каськун, старша наукова співробітниця ЛМІР.
До проєкту долучилися художники з різних куточків України: Одеси, Харкова, Києва, Коломиї, Тернополя, Городка, Брюхович, Львова. Представлено твори живопису, графіки, декоративного і сучасного мистецтва, ткацтво. Усього – 22 роботи заслужених і народних митців, молодих художників і їхніх викладачів. До кожної картини запропоновано тригер (власні вислови або вислови Сковороди, які давали поштовх до створення картини). Це не тільки допоможе відвідувачам познайомитися з художниками, які працювали над цією темою, а й дізнатися більше про нього. Окрім того, заплановано пересувну виставку, на якій представлять репродукції робіт. Львів’яни і гості нашого міста зможуть оглядати її у відкритому просторі на площі Музейній, 1. 
Цікавою стане виставка плакатів студентів Київського національного університету культури і мистецтв, Харківської державної академії дизайну і мистецтв, присвячена Григорію Сковороді. А завдяки відомому українському каліграфу, авторові графічного стилю ПЦУ Олексієві Чекалю проєкт отримав ще й свій логотип.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8496 / 1.53MB / SQL:{query_count}