Нацвідбір на Євробачення: перші результати і невдоволення

Українці обрали членів журі, які оцінюватимуть конкурсантів, а вже 17 листопада ми дізнаємося, хто братиме участь у фіналі 17 грудня

Впродовж тижня – з 31 жовтня по 7 листопада в застосунку «Дія» тривало голосування за учасників журі Нацвідбору на Євробачення-2023. Із дев’яти кандидатів кожен, хто брав участь у голосуванні, міг обрати лиш одного. А в понеділок підбили підсумки. І ось якими вони є: в застосунку проголосували понад 505 тисяч українців, найбільше голосів підтримки отримав лідер гурту «Антитіла», доброволець 130 батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ, волонтер, співзасновник благодійного фонду «Антитіла» Тарас Тополя – 88 023.
За співачку та авторку пісень, володарку «Нагороди за визначне лідерство артиста» від Атлантичної ради США 2022 року та переможницю Пісенного конкурсу Євробачення-2016 Джамалу віддали 79 399 голосів. А фронтвумен рок-гурту «The HARDKISS», авторці пісень, композиторці, яка була в журі та наставницею талант-шоу «X Фактор», учасницею телешоу «Танці з зірками» Юлії Саніній вдалося замкнути трійку лідерів із результатом 79 346 голосів. Четверте місце в голосуванні посіла Тіна Кароль – їй віддали 79 230 голосів. Також до п’ятірки ввійшов DZIDZIO, але зі значно меншим результатом – 63 705 голосів.
Опитування в «Дії» реалізували Мінцифра спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України та «Суспільним мовленням», яке є членом Європейської мовної спілки. Але щоб лідери голосування офіційно стали журі Нацвідбору, необхідно підписати відповідну угоду. Якщо ж хтось із цих трьох через вагомі причини не зможе підписати угоду, то членом журі стане наступний кандидат за рейтинговим списком результатів голосування. Після підписання угоди трійку журі оголосять публічно. 
А поки її нема, в соцмережах тривають дискусії, чому перемогли ці, а не ці кандидати, яке право мають оцінювати кандидатів для участі в Євробаченні ті, що самі не мали такого досвіду. 
Попри те, підготовка до Національного відбору, який відбудеться 17 грудня, триває. Всього для участі в конкурсі подали 384 заявки 299 учасників. Із них до лонглиста обрали 36 учасників: 2TONE, Angelina, DAYTON, DEMCHUK, Drevo, Elysees, FIINKA, Havkа, Jerry Heil, Iana Kovalova, Kozak Siromaha, KRUTЬ, Lue Bason, Moisei, Olivan, OOHLA, Oy Sound System, SASHA, Serеen, sexnesc, Shy, SKYLERR, SOWA, Tember Blanche, Tery, TVORCHI, Victoria Niro, Vynohradova, Zetetics, «Лилу45», Макс Пташник, Мія Рамарі, «Роялькіт», Саша Фадєєва, ТОНКА, «Циферблат».
«Я особисто зацікавлений у тому, щоб українська музика не завмирала і розвивалась у всіх напрямках, щоб у всіх можливих музичних нішах та стилях в нас були свої герої. На мою думку, зараз, під час війни, та за повної невизначеності в житті музикантів цей відбір набуває особливого значення: ми не тільки обираємо гідних представити Україну на конкурсі, а й маємо змогу почути широку палітру української музики, яка створюється тут і зараз, незважаючи ні на що, – каже музичний продюсер Національного відбору на Євробачення-2023 Дмитро Шуров (Pianoбой). – Я радий, що в процесі відбору вдалося багатьох музикантів мотивувати, надихнути, підштовхнути до створення нових пісень та цікавих ідей. Багатьом із них було важко знову почати писати, чимало музикантів у вимушеній еміграції або на межі зміни професії, або навіть виживання. Є музиканти, які волонтерять, воюють. А проте маємо лонглист із 36 пісень, в якому є все – від авторської пісні, дрімпопу та року до інді, репу, етніки. Звісно, є й кілька міцних сучасних бойовиків, здатних розірвати будь-яку сцену. Все це вказує на те, наскільки креативна наша нація, наскільки ми прагнемо творити. Я вдячний суспільству та «Суспільному» за довіру музично продюсувати відбір. Я вже слухаю цей лонглист у машині та сподіваюся, що після публікації всіх пісень ви будете теж це робити».
Наразі триває прослуховування всіх учасників, які ввійшли до лонглиста Національного відбору на Євробачення-2023. Список фіналістів буде оголошений не пізніше ніж 17 листопада. Фінал Нацвідбору відбудеться 17 грудня у форматі телевізійного концерту в прямому ефірі. Обране журі разом із глядачами голосуватиме за представника України. Глядацьке голосування буде в застосунку «Дія». Виробництвом телеверсії фіналу займатиметься ТОВ «Старлайт продакшн».
Переможець у травні наступного року представлятиме нашу країну на 67-ому Пісенному конкурсі Євробачення, який прийматиме Ліверпуль від імені України. В ньому візьмуть участь 37 країн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8430 / 1.57MB / SQL:{query_count}