Прохасько розкаже, як змінюється життя людей та країни

У Львові відбудеться літературний вечір українського письменника, лауреата Шевченківської премії

У четвер, 3 листопада, о 18:00 на Великій сцені Театру Лесі Українки (вул. Городоцька, 36) відбудеться літературний вечір-читання та розмова за участі українського письменника і публіциста з Івано-Франківська Тараса Прохаська. 
Його дебютна книга «Інші дні Анни» вийшла друком 1998 року й отримала премію видавництва «Смолоскип». Автор здобув популярність завдяки особливому інтимному стилю, спогляданню й зображенню життя в різних його проявах. 2013 року отримав Премію імені Юрія Шевельова за книгу «Одної і тої самої» (видавництво «Меридіан Черновіц»). 2019 року здобув літературну нагороду «Книга року BBC» за збірку есеїстики «Так, але…» (видавництво «Меридіан Черновіц»), а в 2020 році став завдяки їй лауреатом Шевченківської премії.
Крайня книжка Тараса Прохаська «Бо є так» побачила світ у 2021 році. До неї ввійшли вибрані твори від більш ранніх до новіших, тих, які він писав упродовж 10 років. Груба книжка короткої прози побудована за взірцем клепсидри – водяного годинника. Десять років досвіду пізнання розпорошені по кількох десятках нотаток, кількох тисячах речень… Читаючи їх, можна всіляко поводитися з часом. Залежно від налаштування струменя води. Пропустити через себе на повну силу впродовж кількох днів; випускати ледь не по краплі впродовж кількох років… Або ж віднайти якусь власну ненормальну гру з ритмом закручування та відкручування годинникового краника. 
Модератор літературного вечора – поет Григорій Семенчук – говоритиме з Тарасом Прохаськом про українську літературу до повномасштабного вторгнення, зокрема про книгу «Бо є так», а також про сьогоднішню літературу, про відчуття війни, про те, як змінюється життя людей, міст та країни загалом. 
Організатор заходу – ЛМГО «Мистецька рада «Діалог». Подія відбудеться в межах роботи літературної мережі проєкту «Підтримка внутрішнього культурного діалогу в Україні» за ініціативи Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz. Створення цього проєкту стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8554 / 1.54MB / SQL:{query_count}