Історичні концерти в режимі енергозбереження

Як Органний зал працює в нових реаліях економії електроенергії та яку особливу серію подій пропонує у листопаді, розповідає «Львівська Пошта»

Львівський органний зал перейшов у режим енергозаощадження після одного з концертів, коли перед самим його початком зникло світло. Весь склад симфонічного оркестру пів концерту грав для слухачів у суцільній темряві, підсвічуючи ноти ліхтариками. Після цього адміністрацією концертного залу було прийняте рішення проводити концерти «без світла».
«Нині економія електроенергії в Україні набуває особливої актуальності, тому Львівський органний зал вирішив показати приклад громадських заходів у режимі енергозбереження, – каже Тарас Демко, співдиректор Органного залу. – Для того, щоби відбувся концерт класичної музики, вистачить малої кількості ресурсів, насправді. До кінця жовтня будемо працювати в такому режимі: приглушене світло і максимально концентрована атмосфера». 
У листопаді Львівський органний зал запрошує на серію «Історичних концертів». У свій ювілейний 55-ий концертний сезон Львівський академічний будинок органної та камерної музики звертається до минулого, щоби наголосити на важливості історичної памʼяті для майбутнього.
«Ми живемо в історичні часи, часи нової фази боротьби українського народу за свою ідентичність та незалежність, за своє право бути. Сьогодні кожен розуміє, наскільки важлива історична памʼять, тяглість традицій, як важливо памʼятати минуле, щоб успішно будувати майбутнє. Саме тому на початку листопада згадуємо, як 1968 року у Львові зʼявився перший на той час Органний зал України», – веде далі Тарас Демко.
Низка історичних подій в Органному залі частково повторюють або повністю реконструюють програми, які виконували тут у перші роки після відкриття.
3 листопада о 16:00 відбудеться відкриття виставки «З історії Львівського органного залу», де будуть представлені раритетні афіші, архівні документи, газетні вирізки та інші артефакти, які розповідають про становлення концертного залу, фіксують історичні моменти, виступи видатних музикантів та славетних колективів за понад 50-річну історію Органного. Вхід на відкриття виставки вільний!
О 19:00 того ж дня Органний зал запрошує на «Історичний концерт», який повністю повторить програму врочистого концерту-відкриття Львівського органного залу 3 листопада 1969 року. Солісти-органісти гратимуть твори, які виконували на відкритті концертного залу органіст Арсеній Котляревський та сопрано Марія Байко.
4 листопада камерний оркестр «Академія» Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка (керівник Артур Микитка) разом із солістом Національного будинку органної та камерної музики, скрипалем Назарієм Пилатюком виконають легендарний цикл Антоніо Вівальді «Пори року». Концерт камерного оркестру, який з перших днів створення грав у Органному залі, стане своєрідним трибʼютом на цій сцені.
5 листопада Струнний оркестр Луганської обласної філармонії, який знайшов прихисток у Львові в часи війни, разом із солістами-органістами Львівського органного залу гратимуть концерти Георга-Фрідріха Генделя, які в різний час виконували у цих стінах. Диригуватиме Іван Остапович.
6 листопада одразу два легендарні виконавці, які починали свою карʼєру в Львівському органному залі, знову вийдуть на його сцену. О 14:00 з програмою «Бах. Франк. Мессіан» виступатиме соліст Сумської обласної філармонії Орест Коваль, а о 19:00 на глядачів чекає сольний концерт органної легенди, послідовниці фундатора української органної традиції Арсенія Котляревського – Галини Булибенко.
17 листопада органістка Світлана Позднишева зіграє «Органну месу» Золтана Кодая, яка вперше прозвучала тут 1969 року. Цей масштабний твір для органа соло повертається до програм Органного залу.
Також тут готують до друку буклет про історію установи, який стане першою спробою її системного аналізу й докладного літопису за понад 50-літню історію. Проєкт поєднав роботу з архівними документами, огляд періодики ХХ століття, цикл інтерв’ю з низкою митців та дослідників і систематизацію відомої інформації про всі події, що відбулися в Органному залі з часу його заснування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8766 / 1.56MB / SQL:{query_count}