Фото з Бучі та Бахмута покажуть у «Території Терору»

Музей уперше від початку повномасштабного вторгнення запрошує львів’ян і гостей міста на фотовиставку

Уперше від початку повномасштабного вторгнення росії музей «Територія Терору» вповні відновив свою роботу і запрошує на відкриття виставки Tribunal артфотографині й художниці Вєри Бланш із Києва. Її куратором є Андрій Рибка, а створена вона в партнерстві з Луганським обласним краєзнавчим музеєм.
Відкриття виставки відбулося учора, 20 вересня, в Бараці №1 на території музею на тлі законсервованої основної експозиції, яку музейникам довелось адаптувати до умов воєнного часу. Вона триватиме до 20 жовтня.
Вєра Бланш багато років знимкувала світ моди й мистецтва, співпрацювала з такими відомими виданнями, як Vogue, Harper’s Bazaar, L’Officiel та Marie Claire. З початком повномасштабного вторгнення вона отримала акредитацію від ЗСУ і почала знімати війну.
На виставці представлені фото, зроблені за останні чотири місяці в Києві, Бучі, Бородянці, Краматорську, Слов’янську і Бахмуті. Також на виставці буде представлений артефакт із нової «Колекції перемоги», яку збирає Луганський обласний краєзнавчий музей спільно з музеєм «Територія Терору»: парашут російського пілота з літака, збитого біля Луганська в березні 2022 року.
Директорка музею Ольга Гончар зазначає: «24 лютого команда музею «Територія терору» була на роботі в повному складі. Із перших днів війни ми працювали над збереженням нашого музею та фондової колекції. Чимала частина нашої роботи також полягала в допомозі іншим музеям України. Основну експозицію музею законсервували, і це вперше після 24 лютого ми запрошуємо відвідувачів до нас на виставку, яка є мистецькою рефлексією на війну в Україні».
З її слів, працівники закладу раді повернутися до повноцінної роботи, адже розуміють усю важливість документування та фіксації воєнних злочинів як важливої частини підготовки до міжнародного трибуналу. 
«Ми відкриваємо начебто законсервований музей, але із сучасним мистецтвом, що рефлексує. Водночас продовжуватимемо публічну програму в напрямку представлення цих рефлексій, – веде далі Ольга Гончар. – Для нашого музею це особливо важливо, адже ми працювали зі свідченнями комуністичного та нацистського режимів і бачимо, що це зло залишається, хоч і видозмінюючи своє обличчя. Характер зла – той самий, тому нам важливо починати представляти сучасну війну та рефлексувати навколо неї».

По понеділках і вівторках музей на просп. Чорновола, 45г вихідний, по середах – четвергах працює з 10.00 до 18.00, а з п’ятниці по неділю – з 11.00 по 19.00.
Вхід у музей можливий лише за наявності сертифіката про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту, зробленого не пізніше ніж за 72 години.
Вартість вхідного разового квитка: 60 грн – повний, 30 грн – пільговий для школярів, студентів денної форми навчання, курсантів, пенсіонерів (за наявності відповідного документа).
Право на безкоштовний квиток мають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, вихованці шкіл-інтернатів та дитбудинків; інваліди І та ІІ груп загального захворювання, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілі від Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорій, діти віком до шести років, працівники музеїв України та акредитовані Львівською міськрадою екскурсоводи, а також учасники АТО/ООС.
У вартість вхідного квитка входять: територія музейного комплексу, «вагон-телятник» – частина постійної експозиції про повоєнні депортації, колекція радянського монументального мистецтва (все самостійний огляд).
Можливий супровід із аудіогідом (українською та англійською мовами).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8058 / 1.56MB / SQL:{query_count}