Ніл Гейман має за честь бути учасником BookForum

У 29-ому фестивалі , який триватиме з 6 по 9 жовтня, візьме участь світова інтелектуальна еліта

Львівський BookForum 2022, який триватиме з 6 по 9 жовтня, стане майданчиком, що об’єднає Україну з культурною елітою світу заради висвітлення гострих та незручних питань сьогодення. Філіп Сендс, Генрі Марш, Ювал Ной Харарі, Джонатан Літтель, Ніл Гейман, Майкл Катакіс, Олександр Михед, Севгіль Мусаєва, Олена Стяжкіна, Вадим Карп’як та багато інших спікерів сформують порядок денний на міжнародній арені. 
«Це честь та привілей бути частиною 29-го Львівського BookForum. Навіть у темні дні війни фестиваль не припиняє сміливий акт спротиву і дозволяє таким письменникам, як я, солідаризуватися з письменниками та читачами України. За допомоги Hay Festival програма Lviv BookForum може охопити мільйони людей у всьому світі. І це стосується кожного, де б ви не були. Приєднуйтесь, слухайте та вчіться!» – закликає Ніл Гейман, письменник-фантаст, автор відомих на весь світ творів «Американські боги» та «Зірковий пил».
Основне завдання BookForum 2022 – на міжнародному рівні порушити питання покарання російських пропагандистів нарівні з військовими злочинцями та сприяти організації міжнародного трибуналу для замовників і виконавців найбільшої війни в Європі з часів Другої світової. Впродовж чотирьох днів гості Форуму шукатимуть зрозумілі алгоритми дій, дискутуючи на різні теми. Про те, як війна в Україні змінить Європу, говоритимуть Філіп Сендс, Тетяна Огаркова, Володимир Єрмоленко та Міша Ґленні. Олена Стяжкіна, Абдулразак Гурна, Ігор Померанцев, Лідія Качо, Джон Лі Андерсон спілкуватимуться про імперіалізм та ідентичність. А пропаганду й покарання пропагандистів обговорюватимуть Філіп Сендс, Бруно Масаеш, Пітер Померанцев, Люба Цибульська, Емма Вінберг. 
З повною програмою Львівського Book Forum 2022 можна ознайомитися за посиланням: bookforum.ua/events
«Упродовж 30 років я буваю в Україні, працюючи з колегами-нейрохірургами. Я завжди знав, що Україна має вирішальне значення для майбутнього Європи, оскільки це межа між європейською свободою та клептократичним російським деспотизмом. Партнерство Львівського BookForum та британського Hay Festival є чудовим підтвердженням того, що Україна справді є частиною Європи, історично та культурно. Окрім цього, цей захід стане джерелом великого підбадьорення та надії для наших українських друзів, які борються за своє життя, а також за свободу всієї Європи», – каже Генрі Марш, провідний британський нейрохірург, який візьме участь у дискусійній панелі «Любов та втрата».
Зі слів програмної директорки Львівського міжнародного BookForum та кураторки фестивалю Софії Челяк, культурний фронт є антиподом пропаганди, що стала винуватицею війни нарівні з її замовниками. Саме тому голос культури має бути озвучений та почутий.
«Роль публічних інтелектуалів завжди була в тому, щоб не просто осмислювати дійсність, але й впливати на певні політичні рішення. Саме культурний істеблішмент починає дискусії, які потім відбиваються на ключових подіях світу. Наша програма побудована так, щоб висвітлити «незручні» запитання, на які не може бути однозначної відповіді. Тому нам важливо почати дискусію, яка стане зброєю в перемозі над Злом, що панує тепер», – каже Софія Челяк.
До її думки приєднується ще одна учасниця цьогорічного Форуму Маргарет Етвуд, канадська письменниця і літературна критикиня, відома, зокрема, завдяки роману «Розповідь служниці»:
«Війна Путіна – це напад на демократію та свободу не лише в Україні, а й у всьому світі. Долучаючись до програми Львівського BookForum та Hay Festival, я підтримую українських письменників та читачів, які діляться своєю творчістю. Нехай цей фестиваль ідей і талантів спонукатиме більше людей голосно заявляти про свою позицію та більше ділитися своїми дарами».
Згаданий проєкт реалізовують за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Digital-партнером Bookforum є Hay Festival (Великобританія) – один із найбільших літературних фестивалів світу.
Варто нагадати, що через заходи безпеки цьогорічний Форум пройде в гібридному форматі: офлайн-дискусії з онлайн-трансляціями.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8308 / 1.56MB / SQL:{query_count}