«Максим Оса та золото Песиголовця» до Дня українського козацтва!

13 жовтня у прокат вийде перша в нашій країні екранізація

Фільм «Максим Оса та золото Песиголовця» режисера Мирослава Латика, знятий за мотивами однойменного коміксу Івана Баранька, виходить на великі екрани з 13 жовтня. 
Історія створення цієї кіноісторії тягнеться з 2012-го року: за цей час у неї змінилися кілька продюсерів і навіть режисер. Фільмування завершив продюсер Валерій Боровик, для якого «Максим Оса та золото Песиголовця» став першим продюсерським досвідом. 
«Усе почалося з того, що я, зовсім неочікувано, навіть для самого себе, взяв компанію-виробника фільму HanzhonkovFilm. Я одразу ж поринув у новий для мене світ кіно: почав відбирати людей, адже усі ті, хто був дотичний до створення першої версії фільму, від нього відійшли, а актори сильно змінилися візуально і мало були схожі на своїх героїв. Фактично, ми все почали з нуля. Врешті-решт нам вдалося знайти дуже гарну команду, створити новий сценарій і активно почати роботу, щоб вкластися в затверджені заздалегідь графіки з Держкіно. Ми почали роботу з Мирославом Латиком, з обмеженим бюджетом та дуже стислими термінами. Спочатку я попросив команду по максимуму використати матеріал, який залишився від попередньої команди, адже це були досить дорогі зйомки із залученням фахівців з-за кордону. У підсумку, ми відзняли історію з чистого листа, покладаючись на залишкові кошти, які становили близько третини від загального бюджету на кінострічку», – розповів генеральний продюсер фільму Валерій Боровик.

Сюжет розгортається у 1636 році. Польський король сплачує данину козакам, аби попередити повстання. Золото везуть до шинку Нахмана, де на нього чекає хорунжий Корсунського полку Максим Оса. Та замість загону з п’яти братчиків до корчми завертає напівживий козак з пустими капшуком. Разом із ним Оса вирушає на пошуки зниклих побратимів і знаходить їхні понівечені тіла в глибині лісу.
На місці злочину з’являється каштелян замку, пан Карл Фогель. За підозру у вбивствах та крадіжці панського золота козарлюгу беруть під варту й під тиском тортур намагаються дізнатися правду. Господар пан Йожеф, згадавши легенди про подвиги Максима Оси, виправдовує січовика та доручає розгадати таємницю смерті козаків і віднайти втрачені скарби. Осі доведеться розплутати відьмацьке павутиння та віч-на-віч зустрітися з містичним Песиголовцем. А про долю золота та його власника замовчує навіть писар, який веде цю оповідь… 

Буремні, небезпечні, а часом і хуліганські пригоди Максима Оси приковують погляд вже з першого кадру. Історія відчайдушного, рішучого та скаженого козака – чи не перший український глядацький художній фільм, де переважає сучасна героїка, у якій вдало поєднуються елементи детективу, трилеру, фентезі та дорослої казки.
«Максим Оса та золото Песиголовця» – це вибухове поєднання жанрів. Пригодницький детектив, трилер, екшн з сучасним, але автентично українським поглядом режисера на історію. Ми віримо, що глядач гідно оцінить це унікальне кіно, а ми, у свою чергу, разом із нашими партнерами, компанією Кіноманія, зробимо все, аби про реліз стрічки дізналось якомога більше українців. Впевнена, Максим Оса, як уособлення справжнього українського воїна, – героїчного, мужнього, іронічного та незламного, – стане прикладом для кожного з нас», – коментує Надія Коротушка, керівниця напряму кінотеатральної дистрибуції FILM.UA Distribution.

Фільм створено Кіностудією дитячих та юнацьких фільмів ім. О.О. Ханжонкова за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральну дистрибуцію в Україні проводять FILM.UA Distribution та «Кіноманія».
Окрім Валерія Боровика, над проєктом працювали продюсери Олександр Дмитренко, Дмитро Хільченко, Наталя Вітрук, оператор-постановник Костянтин Пономарьов, автори сценарію Ігор Баранько, Мирослав Латик, Андрій Бабік. Ролі у фільмі виконують Василь Кухарський, Ольга Макеєва, Володимир Ющенко, Володимир Гурін, Сергій Деньг, Альбіна Корж, Анастасія Михальчук.
Тизер фільму можна оглянути за посиланням.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8822 / 1.56MB / SQL:{query_count}