Від Примаченко для ЗСУ

Виставковий проєкт у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького допоміг зібрати 100 тисяч гривень на потреби наших воїнів

У понеділок, 5 вересня в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбулось офіційне передання коштів, зібраних на потреби Збройних сил України під час виставкового проєкту «Марія Примаченко. «Дарую Україні!».
Тимчасову експозицію, яку сформовано з близько ста творів яскравої представниці «наївного» мистецтва Марії Примаченко (1909–1997) з колекції київського мистецтвознавця, академіка Едуарда Димшица, відкрили 28 липня в головній будівлі НМЛ (просп. Свободи, 20).
Упродовж місяця в межах виставки вдалося виручити 100 тисяч гривень із продажу сувенірної продукції: листівок, стікерпаків, постерів, горняток, пазлів, футболок, розмальовок та інших речей зі зображенням фантастичних звірів і квітів мисткині.
Голова Prymachenko Family Foundation, правнучка Марії Примаченко Анастасія Примаченко, партнерка Prymachenko Family Foundation Наталія Гнатюк та генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан передали кошти волонтерській організації «Львівський лицар», яка допомагає воїнам іще з перших днів російсько-української війни, від лютого 2014 року. В межах заходу організацію представив її голова Андрій Салюк.
«Від початку проєкт «Марія Примаченко. «Дарую Україні!» мав на меті зібрати певні кошти для Збройних сил України. За місяць експонування виставки зібрано 100 тисяч гривень. Під символом Марії Примаченко, Фонд родини Примаченко, Едуард Димшиц, Національний музей у Львові перерахували гроші на карту волонтерської організації «Львівський лицар». Вона опікується військовими частинами, які воюють на фронтах захисту державності України, та забезпечує їх потрібним обладнанням: біноклями, квадрокоптерами, раціями й іншими першочерговими речами. За ці кошти планують придбати безпілотний апарат. Коли нам його передадуть, наші художники розмалюють апарат за мотивами творів Марії Примаченко. Тож Марія Примаченко воюватиме на фронтах України проти загарбників», – прокоментував генеральний директор НМЛ Ігор Кожан.
До слова, 100 тисяч – це лише перший транш, бо збір коштів триватиме до кінця виставкового проєкту «Марія Примаченко. «Дарую Україні!», тобто до 30 жовтня. У його межах також відбуваються екскурсії та майстер-класи. Стежте за анонсами на офіційних сторінках музею в соціальних мережах.
Варто зауважити, що напередодні, 4 вересня, в НМЛ відбулося передання відзнаки «Національна легенда України», якою в серпні 2022 року Президент України Володимир – Зеленський посмертно нагородив Марію Примаченко. Відзнаку прийняла правнучка мисткині Анастасія Примаченко.
У суботу 10 вересня о 12.00 Нацмузей запрошує дітей та батьків на «Родинні вихідні» – екскурсію та майстер-класи: дорослі плестимуть квіткові браслети з бісеру, а найменші відвідувачі зможуть намалювати на склі «Чарівний світ» за мотивами Марії Примаченко».
Вартість: дорослі – 200 грн., діти – 150 грн. Попередній запис обов’язковий, кількість місць обмежена.
Виставку «Марія Примаченко. «Дарую Україні!» можна оглянути з вівторка по п’ятницю з 11.00 до 19.00 (каса працює до 18.30), у суботу і неділю – з 10.00 до 18.00 (каса працює до 17.30). Вартість квитків для дорослихї – 100 грн., студентів – 50 грн., учнів і пенсіонерів – 40 грн.
Безкоштовно її можуть відвідати такі пільгові категорії відвідувачів (за наявності посвідчення): ветерани війни та учасники АТО / ООС, курсанти та військовослужбовці; внутрішньо переміщені особи; люди з інвалідністю (всі групи); члени Національної спілки художників України (без осіб, які їх супроводжують); студенти та викладачі вищих навчальних закладів за спеціальностями «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», «Музеєзнавство, пам’яткознавство» та «Архітектура»; працівники музеїв, члени ІСОМ; діти дошкільного віку; багатодітні родини (від трьох дітей); вихованці інтернатів, діти-сироти, діти з інвалідністю та особи, які їх супроводжують; ліквідатори аварії ЧАЕС.
Під час повітряної тривоги відвідувачі повинні пройти у найближче укриття. З інформацією про його розміщення можна ознайомитися у музеї.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8273 / 1.56MB / SQL:{query_count}