Мареків Закапелок: локація для культури

До 56-річчя від дня народження Маркіяна Іващишина у Львові відкрили простір, названий на його честь

Учора, 6 вересня, у Львові відбулося відкриття Закапелка Маркіяна Іващишина, приурочене до 56-річчю від дня його народження. Закапелок у сквері між вулицею Вірменська та площею Музейна, одразу поруч «Дзиґи». Рішення про створення такої локації прийняли 18 серпня. «Маркіян Іващишин – людина з чіткою громадянською позицією – умів вести за собою, завжди давав шанс молодим проявити себе, завдяки йому на сцену вийшла низка музикантів та гуртів», – кажуть організатори події, а саме Інститут стратегії культури, «Дзиґа» та Мистецька рада «Діалог».
Відзначити й промаркувати місце пам’яті видатної Людини на мапі нашого міста на джаз-сейшні зібралися найрізноманітніші музиканти та гурти «Пиріг і Батіг», Lemko Bluegrass Band, а також друзі та знайомі Маркіяна. На літньому майданчику, а точніше на його найближчому до будівлі «Дзиґи» столику, цього дня, як завше, стоїть келих коньяку, лежать цигарки… І на кілька митей здається, що той, хто сидів за ним, ненадовго відлучився і повернеться зовсім скоро… Але ж ні, бо 21 травня 2019-ого він відійшов у засвіти. Тож новий міський простір стане продовженням – у географічному та метафоричному сенсах – ідей цього видатного діяча культури, стане місцем для творчості, розвитку культури нашого міста, зустрічей та нових ідей.
Марек народився 6 вересня 1966 року. Навчався у Львівському політехнічному інституті, де створив осередок Студентського братства. У 1990 році очолив Студентське братство м. Львів. У жовтні 1990-го став одним із провідників (разом із головою УСС Олесем Донієм та ін.) студентського голодування у Києві, яке ввійшло в історію як Революція на граніті. У 1990 – 1994 роках був депутатом Львівської обласної ради I-го демократичного скликання, у 1990 – 1993 роках – головою правління Фонду «Молода Україна».
У 1993 році став засновником та директором ТзОВ «Мистецьке об’єднання «Дзиґа».
Відомий також як співголова Фонду українського студентства, член ради «Клубу Левів», ради Комітету підприємців Львівщини. Був організатором двох фестивалів «Вивих» (Львів), артпродюсером проєктів «Вогні великого міста», «Новий Ноїв ковчег», продюсером груп «Клуб шанувальників чаю», «Мертвий Півень», ранніх проєктів «Океану Ельзи» та Руслани («Дзвінкий вітер»), організатором фестивалю «Проект Є», «Слухай українське», «Гранди Мистецтва», «Метро Jazz», «Флюгери Львова», Jazz Bez, одним із засновників культурологічного журналу «Четвер», керівником радіопроєкту «Ініціатива Niko FM».
Також Марек був власником культових львівських кав’ярень «Лялька», «Вавилон-20», «За кулісами», «Під Клепсидрою», «Дзиґа». Віцепрезидент регбійного клубу «Сокіл» (м. Львів). У 2000 – 2001 роках у період акції «Україна без Кучми» став співзасновником громадського комітету «За правду!».
У 2002-ому разом із Ярославом Рущишиним створив опозиційну «Львівську газету», його переслідували та затримали через конфлікт із тодішнім керівником Львівської податкової адміністрації Сергієм Медведчуком, братом Віктора Медведчука, але згодом звільнили на хвилі протестів.
На виборах у 2004 році – довірена особа кандидата в президенти України Віктора Ющенка. Із 2005 року очолив Львівську міську організацію партії «Пора». В 2006-ому обраний депутатом міськради за списком ГП «Пора» (голова постійної комісії культури, дозвілля, ЗМІ, промоції та туризму).
Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня «за вагомий особистий внесок у розбудову української державності, плідну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 30-річчя від дня заснування громадської спілки «Студентське братство Львова».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8576 / 1.56MB / SQL:{query_count}