Українське кіно дивує світ

Двадцять п’ятим містом, в якому пройшли покази CinemAid Ukraine став Брюссель

Днями в Брюсселі з успіхом пройшли покази Всесвітнього благодійного кіномарафону на підтримку України CinemAid Ukraine Charity Film Marathon. Глядачі подивились історичну драму «Щедрик» режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко та два короткометражних фільми проєкту «Дивись українське!» – «На своїй землі» режисера Олександра Кирієнка та «Анна» режисера Олеся Саніна.
«Ми раді показати українські фільми в самому серці Брюсселя. І дуже приємно спостерігати зростання інтересу до сучасної української культури та кіно в Європі. Із фільмом «Щедрик» ми пересвідчуємося черговий раз, що війна не абстрактна, а особиста історія, і як важливо залишатися людиною навіть серед болю і страждань», – зауважив Голова Представництва України при ЄС Всеволод Ченцов.
Із відеозверненнями до глядачів виступили Голова Держкіно Марина Кудерчук та режисерка фільму «Щедрик» Олеся Моргунець-Ісаєнко. Остання розповіла: «Цей фільм для мене дуже особливий, тому що з 24 лютого мені здається, я потрапила в своє кіно, але ця реальність виявилась значно страшнішою. Адже кожного дня від бомбардувань гинуть наші даті, гинуть люди, гинуть наші солдати які захищають територію. Я сподіваюсь, що цей фільм дасть відповідь на питання: «Чому це стало можливим?». Ця агресія – росіян відносно українців – триває вже дуже давно. Це насправді геноцид нашого народу».
Кінопоказ Всесвітнього кіномарафону в Брюсселі організовано Українським хабом громадського суспільства / Ukrainian Civil Society Hub за підтримки Ukrainian Business and Trade Association. CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією «Дивись українське!», Українською Кіноасоціацією, ГО «УкрКіноФест», ГО «Спілка підприємців теле та кіноіндустрії», ГО «Нарешті», КП «Київкінофільм», БО БФ «Двері», ГО «Центр розвитку креативних індустрій».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7981 / 1.53MB / SQL:{query_count}