Слов’янська бібліотека Романа Лубківського

В Домі Франка гостей чекають на вечір, присвячений 81-річчю від дня народження визначної особистості

Наступної середи, 10 серпня о 18.30 у Домі Франка (вул. Івана Франка, 150) відбудеться урочисте дарування першої частини приватної поетової збірки літератури слов'янськими мовами для заснування в Домі Франка Слов’янської бібліотеки Романа Лубківського. Така ініціатива належить родині письменника, його синам – Данилові та Маркіянові.
Також у програмі події запланована бесіда «Слов’янський світ: український погляд проти “русского мира”» за участі відомих інтелектуалів та публічних діячів: Андрія Содомори, Миколи Княжицького, Віталія Портникова, Алли Татаренко. А у виставкових залах музею буде представлено експозицію з художніх портретів Романа Лубківського, фотоматеріалів та документів з приватної збірки та фондів музею, а також книг з автографами та дарчими підписами визначного поета.
Захід приурочений до 81-річчя від дня народження визначного письменника, перекладача, державного і громадського діяча Романа Лубківського. Він був видатним українським перекладачем з літератур слов’янського світу. Класичними вважаються його переклади поеми Юліуша Словацького «Срібний сон Саломеї», творів Константи Ільдефонса Ґалчинського, Леопольда Стаффа і Юліана Тувіма, Максима Богдановича і Янка Купали, Василя Зуйонка і Сергія Законникова, Івана Вазова і Миколи Вапцарова, Десанки Максимович, Павола Орсага Ґвєздослава, Йозефа Вацлава Фріча, Вацлава Гавела і багатьох інших авторів. Перекладацький корпус поета уміщений в антологіях «Слов’янська ліра» (1983), «Слов’янське небо» (2018).
Твори Романа Лубківського перекладені багатьма мовами світу. Цей поет – лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1992), заслужений діяч культури Польщі (1977), лауреат чеської Національної премії імені Вітєзслава Незвала (1984), лауреат словацької Національної премії імені Павола Гвєздослава (1988), почесний член Спілки білоруських письменників (2006). У 1992–1993 роках – перший Надзвичайний і Повноважний Посол незалежної України у Чеській і Словацькій Федеративній Республіці. Згодом у 1993–1995 роках – перший Посол України у Чеській Республіці.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8284 / 1.54MB / SQL:{query_count}