Обереги війни

Галерея «ХотАртХол» запрошує на відкриття плакатної виставки, яка є продовженням проєкту «Україна після 24.02»

Палац Гната Хоткевича і галерея «ХотАртХол» запрошують 15 червня о 18.00 на відкриття плакатної виставки «Обереги». Вона стане продовженням проєкту «Україна після 24.02». Із цієї експозиції ви дізнаєтесь історії людей та їхніх речей, які стали сучасними українськими оберегами в умовах війни з росією.
Війна, яка триває в Україні, виходить далеко за її територіальні межі й торкається людей поза нашою країною в усьому світі. Тікаючи від війни, люди залишають свої домівки та беруть зі собою предмети, які наповнюють їх силою. Ці предмети ми називаємо оберегами. Це можуть бути бабусині сережки, плед, на якому спала улюблена кішка, ведмедик, парфуми – будь що, що здатне пов’язати людину з покинутим домом і наповнити відчуттям єдності з родиною, близькими.
Звертаючись до української культури, ми бачимо, що головна функція оберега – захист власника від злих духів у час, коли зовнішні чинники створюють умови, які загрожують життю людини. Найчастіше подібні речі не тільки захищають, а й є джерелом сили для їхніх власників.
Сьогодні такий час, коли людям потрібно знаходити сили, і речі з дому здатні їх надати. Багато звичних, покритих буденністю речей після 24 лютого 2022 року стали носіями величезної духовної сили, речами-символами покинутого дому – оберегами. Саме про такі обереги та історії їхніх власників ви й дізнаєтеся на плакатній виставці в галереї «ХотАртХол».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8739 / 1.53MB / SQL:{query_count}