Що читають під час війни?

«Львівська Пошта» розповідає про книги, як українці обирали найчастіше цієї весни

Незважаючи на важкі часи, наш народ залишається непереможним і продовжує купувати та читати книги. В темних підвалах, в холодних коридорах, в підземеллях метро в руках українців завжди є книга. Хтось відволікається, хтось шукає розради, хтось розвивається і використовує час на користь, але всіх об’єднує дві речі – любов до України та книги. Тож розповімо про книги, як українці обирали найчастіше цієї весни.

«Дар. 12 уроків, які врятують ваше життя» Едіт Еґер

Ця книга популярна не лише в онлайн замовленнях, а й в офлайн магазинах. Вона надихає, розвиває та наштовхує на зміни. Це своєрідні 12 сеансів від видатної психотерапевтки, які дають підказки як сприймати свої емоції, як позбутись комплексу жертви, зцілитись від дитячих травм, переживати втрати та горе, як виходити з конфліктних ситуацій чи не потрапляти у них, як прийняти і полюбити себе, як позбутися відчуття вини, як навчитись контролювати свої страхи та впоратись з тривожністю. У кожному розділі докторка Еґер ділиться історіями з власного життя та історіями своїх пацієнтів, а в кінці пропонує ключі до звільнення від проблеми. Це установки, вправи або питання, які допоможуть знайти шлях з наших ментальних в’язниць до свободи і радіти життю.

«Історія України від Діда Свирида» Діда Свирида

Ця трилогія була популярною давно, але зараз вона отримала нове життя. Її автором є український блогер, відомий в Фейсбуці під ім’ям «Свирид Опанасович» . Його авторське викладення матеріалу відрізняється науковим підходом до історичних деталей, глибиною аналізу причинно-наслідкових зв’язків, тому може використовуватися як достовірний варіант історичного матеріалу не тільки для всіх, хто просто цікавиться історією, а й для учнів та студентів. Особливістю авторського жанру є «оживлення» історичних героїв в форматі діалогів та залучення читачів до аналізу історичних подій.
Том перший охоплює період від первісних людей і заселення території України до 1036 року. Внаступних томах відкривається історія України в інших періодах її існування.

«Місто дівчат» Елізабет Гілберт

Ця книга підкорила серця багатьох українців. Роман «Місто дівчат» починається 1940 року, коли дев’ятнадцятилітню Вівіан Морріс виганяють з престижного коледжу. Батьки відправляють доньку на Мангеттен до тітки – власниці невеликого, проте дуже ексцентричного театру. Несподівано для себе Вівіан опиняється у справжньому вирі довоєнного богемного життя. Знайомства із зірками, незвичайні театральні постановки, нестримний секс, ріки алкоголю і відчуття цілковитої свободи спершу заворожують та спокушають, а потім вибивають землю з-під ніг. І це лише початок шляху Вівіан довжиною в життя, який необхідно пройти, щоб зрозуміти: ти не мусиш бути хорошою дівчинкою, щоб бути хорошою людиною. Це інтригуючий роман про жіночу сексуальність і свободу, про відвагу бути собою і право жити так, як тобі хочеться. А ще – історія дуже незвичайного кохання, на яке наклала свою тінь війна, та справжньої дружби, яку нелегко знайти, зрозуміти та оцінити, особливо в такому непростому і мінливому місті, як Нью-Йорк.

«Незриме життя Адді Лярю» Вікторії Шваб

Далекого 1714 року у Франції одна дівчина укладає фаустівську угоду, щоб отримати вічне життя. Але угода виявляється прокляттям: тепер її забуватимуть усі, кого вона зустріне на своєму шляху. Так починається неймовірне життя Адді Лярю, її приголомшлива подорож століттями і континентами, історією і мистецтвом, під час якої вона шукає способу залишити слід у світі. Проте одного дня, триста років по тому, все змінюється, коли Адді в одній непримітній книгарні натрапляє на юнака, який пам’ятає її ім’я.

«Зелене світло» Метью Макконагі

Книга кінозірки й оскароносного актора Метью Макконагі очолила книжкові топи ще до виходу. У ній автор пропонує читачам ознайомитися з уроками, які дало йому життя, й переконатися, що справа не в перемозі чи успіху, а в тому, як ви сприймаєте ці уроки.
В основу книги лягли щоденники Макконагі, які він вів понад 30 років. Актор занотовував успіхи й невдачі, а ще – випадки, які змушували дивуватися й сміятися. Його книга про те, як насолоджуватися життям й усім, що воно пропонує. Як замість стресу отримувати задоволення. Як більше веселитися й менше страждати. Як любити людей і бути справедливим. Як знаходити сенс в усьому й більше бути собою. Це своєрідний посібник, що допоможе ловити на дорозі життя якомога більше зелених вогнів світлофорів, а жовті й навіть червоні сприймати як сигнали про те, що незабаром загориться зелене світло.

«Шістка воронів»
Лі Бардуго

Фантастичні пригоди, описані в цій книзі, непогано відволікають від подій, що зараз відбуваються. Вона сподобається фанам «Одинадцяти друзів Оушена» та «Гри престолів». Для здійснення зухвалого пограбування досвідчений злочинець бере до себе в компанію ще п’ятьох небезпечних покидьків. Справа дуже прибуткова, але компаньйони на межі розбором один з одним. І той, проти кого вони об’єдналися, здатний до жорстокої помсти. Неймовірні пригоди у стилі фентезі – неможливо відірватися від книги.

«Збагнути Росію» Олександр Палій

Ця книга – зібрання свідчень очевидців, представників різних епох: послів, співробітників дипломатичних місій, офіцерів, купців – про країну, що нині зветься Росією. Цікаво, що російська цензура не хотіла таких свідчень. Російські переклади свідомо спотворювалися перекладачами, а деякі визначні твори, уривки з яких наведено тут, ніколи не видавали російською мовою – зрештою, українською теж. Книга стане в пригоді військовим, дипломатам, бізнесменам, а також усім, хто не хоче мати справу з Росією.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7645 / 1.59MB / SQL:{query_count}