Львівські фотомитці підтримують Україну

У Варшаві до 14 травня триватиме благодійна виставка-продаж робіт фотокореспондента «Львівської Пошти» Олега Огородника і двох його колег

Із 5 до 14 травня у варшавській галереї Station of art galery та до 8 вересня на сайті галереї триватиме благодійна виставка-продаж робіт фотокореспондента «Львівської Пошти» Олега Огородника і двох його колег – Романа Гериновича та Олександра Шевця. Перший представив свій цикл «Метаморфози», другий – «Місто в мініатюрі», третій – твори у жанрах ню та пейзажу. До експозиції ввійшло 30 робіт – по 10 від кожного автора – форматів 70х100 і 100х75 см. Придбати будь-яку з них можна за 800 злотих на сайті галереї за посиланням. Усі виручені з продажу кошти галерея перекаже на рахунки фонду «Повернись живим».
Троє українських фотографів зі Львова пропонують щось зовсім інше, аніж війна. Зовсім немає бажання про неї говорити, згадувати, але неможливо забути. Дуже хочеться повернутись у світ художньої фотографії, як це колись було в мирні часи, бо час для нас зараз розділений чорною грубою рискою – до війни і після війни. Тільки «після війни» ще не настало, але обов’язково настане, ми обов’язково переможемо! На світлинах – внутрішній світ авторів, у який ще не проникла війна. Світ надії та краси, котрий ніхто не має права знищити.
Зі слів Романа Гериновича, ідея спільної виставки виникла задля можливості продажу фотографій та збору коштів на потреби України. Тож він звернувся до свого знайомого – Юрія Бичинського з такою ідеєю. За тиждень той зателефонував: «Усе добре, домовився з галереєю, дзвони їм!» 
Директор галереї пішов львів’янам назустріч і навіть погодився посунути у виставковому графіку інші проєкти, аби львів’яни продемонстрували свої роботи. На це їм дали 10 днів.
«Кожен із нас відібрав найкращі фотороботи зі свого доробку, аби не лише достойно представити здобутки львівської художньої фотографії, але й зібрати щонайбільше коштів для наших бійців і тих, що потребують допомоги», – пояснює Олег Огородник.
Ці файли автори відіслали до Польщі, але ще не знали, хто їх видрукує і за які гроші. Саме Юрій Бичинський став не лише великим помічником у проведенні цієї виставки, але й фінансував друк фото в краківській друкарні. 
«29 квітня роботи прислали до Варшави, 4 травня їх почали розвішувати в галереї. Це робили, поки ми добиралися зі Львова до місця призначення. Галереї вдалося 5 травня зорганізувати для нас два інтерв’ю – на Центральному радіо Варшави і радіо Wnet. А після них о 18.00 ми відкрили спільну благодійну фотовиставку-продаж на підтримку України та українців, – розповідає Роман Геринович. – Відкриття минуло успішно, люди були зацікавлені й захоплені нашими роботами. Галерея зобов’язалася все до копійки переказати на надані нами рахунки. Тож сподіваємося, що вдасться продати всі роботи і зробити свій внесок на підтримку України».
Тож чи може фотографія бути формою боротьби? Безумовно, так і є, особливо зараз, в умовах жорстокої війни, яка руйнує людські життя та спадщину поколінь. Наполегливість, фіксування минулого можуть бути формою спротиву і боротьби.


«Повернись живим»

3124 захисних засобів та одиниць обладнання – саме стільки передав фонд «Повернись живим» українському війську за період з 2 по 8 травня. Паралельно команда «Повернись живим» закупила за цей час обладнання для наших захисників на 3 511 742 грн.  За минулий тиждень військо отримало:  35 приладів тепловізійної та нічної оптики, 1240 засобів зв’язку, 297 ноутбуків, планшетів, моніторів, 83 квадрокоптерів, 145 бронежилетів, 183 шоломи. Завдяки вашій допомозі, фонд також передав армійцям автівки, генератори та портативні джерела живлення, мережеве обладнання і накопичувачі, деталі до озброєнь, снайперське обладнання, медикаменти і кровоспинні засоби. Кожен ваш внесок наближає нашу перемогу над російським агресором! 

Як отримати допомогу від фонду

Залишити заявку для отримання допомоги можна тут за посиланням. Інформаційна лінія: 068 500 88 00 працює з понеділка по п’ятницю із 9.30 до 19.30 і по суботах з 10.00 до 16.00.
Під час відкритого вторгнення Росії до збереження життів наших захисників та захисниць додалася ще одна важлива місія — знищення ворога на нашій землі. І для цього «Повернись живим» виокремив сім пріоритетів для закупівель: тепловізійна та нічна оптика; технічні засоби розвідки і обробки інформації (зокрема, квадрокоптери й біноклі); засоби зв‘язку; транспорт; командні пункти управління (оснащення у вигляді, наприклад, моніторів та ноутбуків); снайперське спорядження (як-то оптичні приціли); засоби індивідуального захисту – бронежилети, бронеплити і шоломи.

Чим фонд не займається

До сфери компетенцій «Повернись живим» не входить закупівля та забезпечення армії: медициною (окрім випадків, коли медицину передають Фонду небайдужі на безоплатній основі й команда перерозподіляє її по підрозділах), продуктами харчування, одягом, взуттям та військовою формою (термобілизною, білизною та шкарпетками, тактичними окулярами, рюкзаками, підсумками, наколінниками чи налокітниками), ножами чи бензопилами.
Інформація для тих, хто хоче зробити пожертву для наших захисників із усіма рахунками доступна за посиланням.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9030 / 1.58MB / SQL:{query_count}