Великдень очима дітей

Львівський музей Михайла Грушевського запрошує оглянути роботи вихованців Дитячої школи народних мистецтв

У Львівському музеї Михайла Грушевського (вул. Івана Франка, 154) днями відбулось відкриття виставки «Великдень», на якій представлено роботи вихованців Дитячої школи народних мистецтв.
Це ретроспектива, присвячена не лише світлому святу Воскресіння Христового, а й 30-річчю Дитячої школи народних мистецтв. На виставці представлено кращі роботи юних творців з текстилю, живопису, скульптури і кераміки на великодню тематику. Всі експонати виконані учнями різного віку. Кураторкою виставки є Марта Стрільчук.

«Я дякую організаторам цієї виставки, для мене вона є дійсно символом відродженням життя у цей складний час. Коли творять діти, тоді відбувається чудо! Вони ніколи не лукавлять, вони не створюють на продаж, вони творять життя таким, яким воно є, – ділиться думками відвідувачка виставки Юля Крижевич. – Діти пишуть життя, навіть їх примітивізм є життєдайним. І сьогодні саме вони дадуть нам надію на майбутнє! Я вірю у диво, яке створюють саме ті, хто невинно сприймає світ. Вони зображають його прекрасним, а не потворним. І творять навіть тоді, коли дорослі бояться».
Михайло Грушевський писав: «Великдень – світле і радісне свято життя… І ми веселимось. Веселимось побідою любови вселюдської над вселюдською смертю і побідою життя нашого народнього над темнотою і смертю, страхом і неволею. Ся побіда теж здобута любов’ю великою до свого народу, що не повірила ворожим голосам, які віщували йому смерть неминучу, і не побоялася зневаги, кари і муки, розвіяла ті мороки смерти й неволі що були обсіли наш нарід».
Понад сто років потому ми знову тримаємо бій, і обов’язково переможемо темноту, смерть, страх і неволю. І у такий важкий час, саме світла та чиста дитяча творчість дає нам віру у те, що наш світ все ж таки прекрасний.

Дитяча школа народних мистецтв була заснована 1991році. Навчання у ній базується на глибокому вивченні культурної спадщини України. Педколектив працює в системі авторського класу та технології творчої майстерні. В школі створена гнучка структура, яка складається з двох відділів: підготовчого, де навчаються діти віком від 4,5 до 7 років і художньо-ужиткового для дітей та молоді віком від 7 до 17 років. Базовими предметами у школі є рисунок, живопис і композиція.
Вихованці мають можливість обрати напрямок мистецького розвитку за своїми вподобаннями – художній текстиль, сакральне мистецтво, художня кераміка та скульптура, графіка , комп`ютерна графіка, моделювання одягу, фітодизайн, гердан.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8515 / 1.55MB / SQL:{query_count}