«Допомогти відволіктися, зосередитися на чомусь світлому»

Музей Митрополита Андрея Шептицького запрошує оглянути виставку писанок

В Музеї Митрополита Андрея Шептицького (вул. Кривоноса, 1) впродовж двох тижнів можна оглянути особливу виставку писанок.
Основу експозиції склали колекції писанок настоятеля храму Блаженного отця Климента Шептицького і директора музею отця Севастьяна Дмитруха і Віри Манько. Крім того, представлені авторські роботи писанкаря Тараса Гунька. Як волонтер він минулого тижня впродовж трьох днів на безкоштовних майстер-класах навчав у музеї Шептицького дітей і дорослих. 
Як розповів під час брифінгу отець Севастьян Дмитрух Музей Митрополита Андрея Шептицького спершу батьки лише приводили дітей, проте зацікавившись процесом і самі брались за писачки. Левова частка сімей – українці з областей, де тривають активні бойові дії. Окрім майстер-класів із писанкарства діти витинали паперових ангеликів у пам'ять про вбитих українців у війні. Ними прикрасять храм Блаженного о. Климента Шептицького у четвер-п’ятницю і спорудять інсталяцію біля Гробу Господнього
«Майстер-класи проходили у нас дуже гарно! Майстри-писанкарі, організатори та волонтери виділили свій час для того, щоб допомогти сім’ям, дітям хоч на певний час відволіктися, зосередитися на чомусь світлому», – пояснює отець.
Експозиція доповнена особистими речами підпільних священиків та монахинь, а також старовинним вишиттям із галицьких храмів та каплиць. Усі ці речі є частиною музейного фонду, про кожну із них отець Севастьян розповідає особливі історії.
«Тут є столи, в яких підпільні священики зберігали Святі Тайни, на яких молилися таємні літургії. Є валіза, з якою повернулася з заслання ігуменя студиток, мати Йосифа Вітер, – каже священик. – Інша валіза – з сибірського кедра – це та, з якою з Хабаровська приїхав отець Володимир Чучман. Його заарештували ще студентом. Просто повертався з сестрою з пар. Їх схопили та вивезли на заслання. А підпільним священиком УГКЦ він став вже як повернувся з Хабаровська».
Художниця-реставраторка та арт-менеджер музею Шептицького Ірина Гірна пояснює, що експозицію виставки писанок формували так, аби провести чіткі паралелі між українською історією ХХ століття та нинішньою війною з тим самим ворогом. Вчити уроки історії треба, насамперед, для того, щоб їх не повторювати. 
Виставка триватиме у музеї до 1 травня, оглянути її можна з 10.00 до 17.00. Знайти музей просто – вхідні двері до нього зліва від дверей до храму. Відвідування музею безкоштовне, проте ви можете скласти благодійну пожертву.
Також у Музеї Митрополита Андрея Шептицького для всіх охочих працює виставка про життя і діяльність Йосипа Сліпого. А ще тут можна побачити хатні ікони, які були пошкоджені кулями у часи Першої та Другої світових воєн.
Окрім майстер-класів та виставок усіх закликають долучитись до щоденної молитви у храмі Блаженного о. Климента Шептицького і спільно у молитві відсвяткувати Великдень. Вже цієї неділі після Святкової Літургії тут накриють святковий стіл з традиційними наїдками. До частування запросять переселенців, які живуть у гуртожитках, офісах та інших спеціально облаштованих будівлях. 
Нагадаємо, що за офіційними даними від початку війни Львівщина надала прихисток понад 317 тисячам українців, які були змушені покинути свої домівки через бойові дії. У передвеликодній час для мешканців області проводять майстер-класи з писанкарства, організовують тематичні виставки. Долучитись до цих заходів і разом зустріти Великдень запрошують мешканців інших областей, для яких Львівщина сьогодні стала тимчасовим домом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8288 / 1.56MB / SQL:{query_count}