Музика в часи війни

Які твори можна буде почути в квітні в Органному залі розповідає «Львівська Пошта»

Львівський органний зал відновлює активну роботу після вимушеної перерви, спричиненої військовим нападом росії. У квітні на відвідувачів чекає насичена програма, проникнута духом українськості, боротьби та свободи.
На вас чекають прем’єри творів українських композиторів, усім відома класика від світових та вітчизняних музикантів, особлива Великодня програма та концерти львівських та київських органістів. 
Програма стартує 7 квітня гранд-оперою «Мистецтво війни». Це історія про нелегкий шлях народу до неминучої перемоги. Проєкт створено спільними зусиллями формації Nova Opera, українського композитора Сергія Вілки та Sed Contra Ensemble.
Вхід на подію вільний за умови обов’язкової реєстрації за посиланням.
17 квітня в Органному залі відбудеться світова прем’єра твору Олександра Щетинського Lacrimosa. Написаний в перші дні війни в Україні, він передає непідробні емоції та переживання автора і усіх, хто зіткнувся з тим жахом, що відбувається в рідній країні. 
Виконає твір ансамбль тимчасово переміщеної до Львова Луганської обласної філармонії. За органом солюватиме Світлана Позднишева, а диригуватиме Іван Остапович. 
Наступного дня в Будинку органної і камерної музики лунатиме Hommage a J. S. B. Вперше у Львові прозвучить повний цикл знакового майстра ХХ століття, угорського композитора Дьйордя Куртаґа «Ігри, знаки і повідомлення» у віртуозному виконанні українського скрипаля Ореста Смовжа.
27 квітня Орест Смовж знову вийде на сцену органного залу, але цього разу у дуеті з піаністом Андрієм Макаревичем в рамках концерту Liederabend. Це буде пісенний вечір музики без слів авторства Мендельсона, Брамса, Шумана та інших композиторів.
Цикл великодніх органних концертів 24 квітня о 14.00 розпочне Валерія Балаховська, солістка Національного будинку органної та камерної музики. Свою святкову програму вона виконає також 25 квітня о 14.00. 24 квітня о 19.00 відбудеться Великодній органний концерт Світлани Позднишевої. 25 квітня о 19.00 святковий марафон продовжить концерт Марка Новаковича. А 26 квітня о 19.00 духовну органну музику презентує Олена Мацелюх.
Цього місяця у Львові відбудеться два концерти в рамках проєкту Ukrainian Live. 8 квітня наживо звучатиме українська музика для віолончелі, яку виконають легендарні музиканти Золтан Алмаші та Віктор Рекало. У програмі події як їхні власні твори, так і музика інших відомих митців. 
Концерт 29 квітня присвятять музиці молодих львівських композиторів. Творцями цього вечора стануть студенти Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.

10 квітня артисти Луганської обласної філармонії знову вийдуть на сцену Львівського органного залу виконувати музику Моцарта та Бетовена на концерті «Музика для духових та струнних». 
Особливими подіями цього місяця стануть і виступи соліста Національного будинку органної та камерної музики Максима Сидоренка. 9 та 10 квітня він представить концерт музики світових геніїв, серед яких гідне місце займають українські композитори. А 12 та 17 квітня разом із органісткою Оленою Юдіною, Максим Сидоренко зіграє рідкісні органні транскрипції відомих творів Баха і Бортнянського, Бетовена і Скорика. 
Квітень не мине без вже знайомих та нових концертів солістів Львівського органного залу Світлани Позднишевої, Олени Мацелюх, Андрія Макаревича.

Зокрема, 13 та 22 квітня Світлана Позднишева виконає сучасну музику в рамках концертної програми «Libera me. Органна музика українських композиторів».
Також ви зможете почути майстерну гру органістки у дуеті зі скрипалем Адріаном Боднарем 10 та 30 квітня на концерті музики Вівальді «Пори року», 28 квітня Світлана як піаністка виконуватиме українську камерну музику.
А 20 квітня вона надаватиме музичний супровід на концерті «Палестріна і музика відродження», під час якого прозвучать твори видатних майстрів Відродження у виконанні Львівського муніципального хору «Гомін». 
Олена Мацелюх готує такі програми: 6 квітня – твори сучасного композитора Філіпа Ґласса, 19 та 23 квітня – музика великого творця усіх часів Йоганна Себастьяна Баха, 25 квітня – органна музика періоду бароко.
Піаніст Андрій Макаревич 24 квітня зіграє сольний концерт музики Шопена. 
Солістка органного залу Надія Величко наразі знаходиться в Німеччині. Проте навіть там не полишає свою концертну діяльність. Вона вже мала декілька концертів, на яких виконувала музику українських композиторів. 
Поки Надія налаштовує дипломатичні зв'язки на культурному фронті, її учні готуються до звітного концерту у Львівському органному залі. 17 квітня Віталій Дворовий, Сергій Павлів та Марк Новакович представлятимуть роботу органного факультативу, створений спільно з Львівською музичною академією імені Лисенка. 
Для відвідування подій Львівського органного залу прохання мати з собою документ, що посвідчує особу. У разі оголошення повітряної тривоги під час концерту його буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.
Більше інформації завжди доступно на сайті Органного залу, комунікаційних майданчиках в Instagram, Facebook.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8851 / 1.58MB / SQL:{query_count}