Дім Франка приймає гостей!

Музей розпочинає весняний сезон і запрошує на виставку творів Наталії Івженко «Все буде Україна!»

Дім Франка знову відчиняє для гостей свої двері. Музей не лише відновлює роботу, а й готує низку цікавих подій! Тож у новому весняному сезоні Дому Франка на вас чекають екскурсії садибою Франка, театральні вистави та мистецькі виставки, дитячі майстер-класи та книжковий клуб і ще багато цікавих подій. «Вже зовсім скоро ви дізнаєтеся більше про кожну з цих ініціатив та зможете планувати свій візит до музею, – кажуть працівники музею. – Ви б знали, як сильно нам хочеться вимовити традиційну фразу: «Вітаємо вас у Домі Франка!» 

Мистецтво дає змогу здобути новий досвід, оновитися. У складний час саме мистецькі твори можуть бути ліками, своєрідною сестрою милосердя чи навіть психотерапевтом. Саме тому першою подією нового сезону у Домі Фіранка стане виставка творів Наталії Івженко «Все буде Україна!», відкриття якої відбудеться 8 квітня о 16.00, а триватиме вона до 26 квітня. 
Виставка має дві складові. Перша – це живопис. Картини виконані олійними фарбами в стилі наївного реалізму. Ідея творів – показати красу України. В час, коли прискорився ритм життя, бракує часу зупинитись і усвідомити, в якій мальовничій країні випало щастя нам жити. Зараз, у час журби, смутку, болю, надзвичайно сильно відчуваєш злість на загарбників, на нелюдів, які нищать цю красу. Але – все буде Україна! Перемога буде за нами, а відбудована країна буде ще гарнішою, ще кращою!
Друга складова – лялькарство. Традиційно в Україні створювали ляльку-мотанку як оберіг. Наталія Івженко, створюючи свої чудові ляльки, втілює у життя народні традиції, навчає цьому молодь. Лялька-мотанка має більше ніж 5000 років і до нашого часу отримала нове забарвлення. За словами мисткині, у неї виникло бажання надати ляльці характеру, мови жесту. Тому ляльки стали каркасні. Завдяки каркасу лялька може приймати різні пози, набувати характерних рис чи демонструвати якісь бажання. Деякі ляльки виконані як берегині – з певним сенсом чи тлумаченням. Коли з’явилася потреба в ігровій ляльці, мисткиня почала створювати текстильні і вовняні валяні ляльки, іграшки, значки. У рамках виставки 14 квітня заплановано майстер-клас Наталії Івженко з виготовлення ляльки-оберегу «Подорожниця».
А юні поціновувачі творчості Франка в будь-якому куточку світу вже зараз можуть подивитись нове відео із серії «Франко на фронті. Перемагай з класиком», яка є продовженням проєкту «Франко вдома. На(в)чай з класиком». Цей спецвипуск присвячений російському вторгненню у Львів 3 вересня 1914 року. Із нього ви дізнаєтеся, як поводилися солдати царської армії у віллі Франка? Про що Іван Франко говорив з капітаном цієї армії? Кого підтримував Іван Франко у Першій світовій війні та які мав на неї сподівання? Які паралелі можна провести між тодішнім вторгненням російських військ та сьогоднішнім?
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8237 / 1.55MB / SQL:{query_count}