Фільм тижня: «Погані дороги»

19 лютого, у суботу о 23.20 на телеканалі 1+1 дивіться драму Наталки Ворожбит, яку минулого року висували від України на здобуття «Оскара» в номінації «Міжнародний повнометражний фільм»

«Погані дороги»

Жанр: драма. 2020 рік. Кінокомпанія-виробник: Kristi Films. Дистриб’ютор: «Артхаус Трафік». Режисер: Наталія Ворожбит. Продюсер: Юрій Мінзянов, Дмитро Мінзянов. Сценарій: Наталія Ворожбит. Оператор: Володимир Іванов. У ролях: Ігор Колтовський, Андрій Лелюх, Володимир Гурін, Сергій Соловйов, Зоя Барановська, Анна Жураківська, Катерина Жданович, Анастасія Паршина, Юлія Матросова, Марина Клімова, Юрій Кулініч, Оксана Вороніна, Дмитро Орлов, Оксана Черкашина.
«Погані дороги» – драма Наталка Ворожбит. Сюжет фільму заснований на однойменній п'єсі, яку вона написала для Лондонського театру «Королівський двір» і за якою Вікі Фезерстон поставила виставу Bad roads. у жовтні 2017 року. Міжнародна прем'єра кінострічки відбулася 3 вересня 2020 року на Венеційському кінофестивалі в конкурсній програмі Міжнародного тижня критиків. Роботу відзначили призом Веронського кіноклубу. Вона також отримала три нагороди Національної премії кінокритиків «Кіноколо». Кінострічку вважають однією із найяскравіших українських кіноробіт останніх років, що підтверджує її кінофестивальна історія відгуки глядачів і критиків. Наталка Ворожбит встигла зарекомендувати себе як талановита теле- і кіносценаристка, яка, без перебільшення, створює актуальний драматичний матеріал, цікавий українському глядачеві. 
«Погані дороги» описують чотири розбитих дороги і чотири історії про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на тлі порушення кордонів державних. Події розгортаються на дорогах Сходу України протягом 2015 року. Перша історія – на українському блокпості, де затримують озброєного директора школи. Друга оповідає про закохану в українського військового місцеву дівчину, яку намагається стримати її бабуся. У третій новелі йдеться про утримування в полоні української журналістки, а четверта демонструє, як швидко народжується насильство: молода дівчина на своїй машині збиває курку і хоче відшкодувати за це її господарям, які, користуючись ситуацією, намагаються відібрати в неї все. Варто зауважити, що оригінальна і міжнародна версії фільму відрізняються. Із останньої, на жаль, вирізали п'яту історію. Вона розповідає про закохану в військового Віктора медсестру. Після вбивства та обезголовлення Віктора російськими окупаційними військами, на пару з іншим військовим жінка їде у машині та везе Вікторове безголове тіло його дружині.
«Погані дороги» зібрали цілий букет нагород П’ятої Національної кінопремії «Золота Дзиґа»: режисерка Наталка Ворожбит стала «Відкриттям року» і здобула відзнаку за «Найкращий сценарій». Юрій Кулініч був удостоєний нагороди за «Найкращу чоловічу роль», Ігор Колтовський – за «Найкращу чоловічу роль другого плану», Оксана Вороніна – за «Найкращу жіночу роль другого плану».
«Будь-яка відзнака має для мене велике значення, це – великий кредит довіри на наступні роботи. Особливо важливо отримувати нагороди в своїй країні, коли нашу роботу оцінюють найкращі представники кіносплільноти. Я б хотіла цю нагороду присвятити продюсеру фільму Юрію Мінзянову, який вірив, що робить відкриття і який зробив усе, щоб воно здійснилося», – зазначила Наталка Ворожбит. 
Український Оскарівський комітет обрав фільм, який висунуть від України на здобуття 94-й премії «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Міжнародний повнометражний фільм», але далі роботу не відібрали.
19 лютого, субота о 23.20 на телеканалі 1+1
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8534 / 1.56MB / SQL:{query_count}