Фільм тижня: «Дике поле»

У неділю, 5 листопада, о 22.00 на телеканалі «UA: Перший» дивіться екранізацію роману Сергія Жадана

«Дике поле» . The Wild Fields

Жанр: драма, істерн. 2018 рік. Країна-виробник: Україна, Нідерланди, Швейцарія. Кінокомпанія-виробник: Limelite, Film Brut. Дистриб'ютор: MMD. 
Режисер: Ярослав Лодигін. Продюсер: Володимир Яценко, Міклош Гімнеш. Сценарій: Сергій Жадан, Наталія Ворожбит, Ярослав Лодигін за романом «Ворошиловград» Сергія Жадана. Оператор: Сергій Михальчук. Художник: Владлен Одуденко. Композитор: Фіма Чупахін.
У ролях: Олег Москаленко, Володимир Ямненко, Олексій Горбунов, Руслана Хазіпова, Георгій Поволоцький, Євгенія Муц, Ігор Портянко.
«Дике поле» – істерн, створений українсько-нідерландсько-швейцарською командою, екранізація роману «Ворошиловград» українського письменника Сергія Жадана. Він став дебютною режисерською роботою Ярослава Лодигіна і вийшов в обмежений український прокат 8 листопада 2018 року. У головних ролях копродукційного проєкту знялись Олег Москаленко, Володимир Ямненко, Олексій Горбунов, Руслана Хазіпова.
За сюжетом фільму Герман змушений повернутися у своє рідне містечко на Донбасі. Його старший брат зник, і тепер герою доведеться захистити сімейний бізнес – стару бензоколонку. Разом із нею – друзів дитинства та кохання у боротьбі проти тих, хто захоплює шматок за шматком землю, перетворюючи її на кукурудзяні поля та залізницю, котра нікуди не веде. Чим закінчиться ця іронічна та повна пригод подорож крізь Дике Поле?

За словами режисера, головна ідея фільму – важливість та сила об’єднання. Іноді у чомусь дивному, іноді не назавжди, але фільм про спільність у потрібний момент. Герої захищають свою власність, навіть якщо це заржавіла заправка.
Дике Поле – це традиційна назва чорноморських степів у XVI-XVII століттях. У вузькому розумінні – історична назва нерозмежованих і слабо заселених причорноморських степів між середньою і нижньою течією Дністра на заході, нижньою течією Дону і Сіверським Дінцем на сході, від лівої притоки Дніпра – Самари і верхів'їв притоків Південного Бугу – Синюхи та Інгулу на півночі, до Чорного і Азовського морів та Криму на півдні.
У широкому розумінні – назва всього Великого Євразійського Степу, який також називали Великою Скіфією в часи античності чи Великою Тартарією в часи середньовіччя у європейських і Дешт-і-Кипчак у східних (переважно перських) джерелах.

«Ворошиловград» Сергія Жадана став найкращим українським романом десятиліття за версією BBC. Вперше книгу від видавництва «Фоліо» презентували в 2010 році на 17 Форумі видавців в театрі Леся Курбаса. Її перевидавали двічі: вперше у видавництві «Фоліо» в тому ж 2010 році, а у 2018 році – в «Клубі сімейного дозвілля» з новою кінообкладинкою. 
Робота над фільмом тривала 7 років, 7 місяців відбувався кастинг на виконавця головної ролі – Германа, в ньому взяло участь більше 5000 акторів. 
А от знімальний період склав лише 2 місяці. Старобільськ, де відбувалися зйомки основних сцен – рідне місто Сергія Жадана.
«Під Старобільськом, з одного боку, дуже автентично, а з іншого – неймовірно складно щось знімати. Але коли ми побачили цю місцевість поруч із чорною річкою Айдар, ці фантастичні місця, де білі дороги, нескінченні простори, суворі й сильні люди, – зрозуміли, що правдиве кіно у нас вийде тільки тут», – розповіли автори фільму.
Персонаж Коча, якого зіграв актор Володимир Ямненко, списаний зі старого знайомого Жадана, «Травмований» (Георгій Поволоцький) – тренер письменника з футболу, а у Старобільському районі Луганської області справді була заправка, як у фільмі й вона мала стратегічне значення.

У фільмі дуже багато музики. Умовно творці фільму ділять її на два шари: написану власне для фільму та різних виконавців. Головну тему для «Дикого поля»та низку інших мелодій написав Фіма Чупахін – піаніст, композитор, один із засновників джазового колективу Acoustic Quartet. Решта музики – пісні різних українських виконавців. Є ще італійська музика і трохи радянської, яка передає ностальгію за молодістю героїв фільму.
До виходу прем’єри у Telegram запустили чат-бот «Бар «Дике поле». Там можна було знайти відповіді на будь-які життєві чи філософські питання, виговоритися, пожалітися на комунальників, відсутність гарячої води та високі ціни на пальне або ж отримати пораду. Усі відповіді чат-боту (telegram.me/otchebot) засновані на репліках та літературних пасажах роману «Ворошиловград».
5 листопада, неділя о 22.00 на телеканалі «UA: Перший»
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9000 / 1.57MB / SQL:{query_count}