«Спільний шлях, власне, і є нашою місією»

Вітаємо Видавництво Старого Лева з 20-річчям! Святкування ювілею планують на 15 і 16 січня

У грудні одному з найбільших видавництв України – Видавництву Старого Лева – виповнюється 20 років. За час існування в ньому побачили світ більш ніж тисяча книг українських та іноземних авторів, а саме Софії Андрухович і Мар’яни Савки, Галини Вдовиченко і Олега Сенцова, Кадзуо Ішіґуро і Ернеста Гемінґвея, Саллі Руні і Туве Янссон. Книги видавництва для дорослих та дітей виходять у 40 країнах світу та здобули понад 200 міжнародних і українських нагород. 
«Більш ніж 20 років ми видаємо книжки для українського читача. Спершу це були головним чином дитячі видання. Але потім ми зрозуміли, що цього замало, адже й дорослі хочуть естетичних і важливих книжок. Тож, створюючи книги для цілої родини, ми побачили, яким важливим є наш спільний шлях із читачем пліч-о-пліч. Так і йдемо, розуміючи, що цей спільний шлях, власне, і є нашою місією, – розповідає головна редакторка та співзасновниця видавництва Мар’яна Савка. – Разом із нашими читачами та чималою спільнотою професіоналів – авторів, ілюстраторів, перекладачів, редакторів – ми постійно перебуваємо в русі, творимо новий малюнок майбутнього, в якому люди читають, обговорюють знакові книжки, ухвалюють важливі самостійні рішення. В певному сенсі видавати книжки для нас – це розділяти власні цінності із суспільством, допомагати людям тримати свій форпост гідності, незалежності, небайдужості. За цей час на наших книжках виросло багато людей нового мислення, що творять майбутнє країни і людства. А цех професіоналів книжкової справи суттєво збільшився. Наші автори та художники стали відомими в цілому світі, а ми продаємо права на українські книжки в десятки країн світу».
Видавництво Старого Лева було засноване 13 грудня 2001 року у Львові Мар’яною Савкою та Юрієм Чопиком. Першою книжкою, яка побачила світ у ньому, стала «Малятам і батькам» відомої галицької господині Дарії Цвєк. Відтоді команда Старого Лева створює книги для всієї родини: картонки, казки, віршики для малят, повісті для школярів, підліткову серію, нон-фікшн для різного віку, поезію, романи, атласи, альбоми та розмальовки-антистреси.
За 20 років Видавництво Старого Лева встигло попрацювати з більш ніж 560 українськими авторами, перекладачами та ілюстраторами: Софією Андрухович, Мар’яною Савкою, Галиною Вдовиченко, Олегом Сенцовим, Доржем Бату, Оксаною Луцишиною, Андрієм Бондарем, Ілларіоном Павлюком, Творчою майстернею «Аґрафка» (Романа Романишин та Андрій Лесів), Юрієм Іздриком, Наталкою Сняданко, Катериною Міхаліциною, Мирославом Лаюком, Танею Малярчук, Станіславом Асєєвим, Леонідом Ушкаловим, Сергієм Осокою, Василем Махном, Костянтином Москальцем, Євгенією Кузнєцовою, Андрієм Бачинським, Володимиром Єрмоленком, Вахтангом Кебуладзе, Наталею Іваничук, Віктором Морозовим, Ганною Лелів, Павлом Мигалем, Андрієм Маслюхом, Анною Вовченко, Галиною Кирпою, Мартою Сахно, Віктором Шовкуном, Анастасією Стефурак, Володимиром Штанком, Катериною Штанко, Дашою Раковою, Юлією Пилипчатіною, Максимом Паленком, Грасею Олійко, Наталкою Гайдою, Оксаною Булою, Катериною Сад, Ростиславом Попським. 
Видавництво Старого Лева знайомить українського читача з найкращими творами світової класики та найактуальнішими виданнями сьогодення, ретельно обраними з усього світу. Передусім видає багато книг авторів із англомовних країн: США, Канада, Великобританія, Ірландія, Австралія, навіть Сінгапур. На другому місці – франкомовні країни: Франція, Швейцарія, канадський Квебек. Також має багато перекладених книг зі скандинавських країн – Норвегії та Швеції. У книжковому портфелі видавництва є твори Ернеста Гемінґвея, Кадзуо Ішіґуро, Елізабет Ґілберт, Дена Аріелі, Бодо Шефера, Террі Пратчетта, Жоеля Діккера, Джеремі Стронґа, Мілана Кундери, Генрі Марша, Саллі Руні, Арундаті Рой, Туве Янссон, Вітольда Шабловського, Філіпа Сендса, Шона Кові, Меґан МакДоналд.
За роки роботи видавництва налагоджений процес продажу прав на видання українських книг за кордоном. Зокрема, підписано 258 контрактів у 38 країнах світу. Лідерами з купівлі прав на українські видання є Південна Корея, Словаччина, Чехія, Польща, Німеччина, Італія та Франція. Також серед країн-видавців – США, Японія, Чилі, Великобританія, Данія. А книгою, яка продана в найбільшу кількість країн, є книжка-картинка про звук, слух, тишу, голос та мовчання авторства Творчої майстерні «Аґрафка» (Романа Романишин та Андрій Лесів) «Голосно, тихо, пошепки», яка стала переможницею премії Bologna Ragazzi Award 2018 – найпрестижнішої міжнародної нагороди в галузі дитячої літератури (вийшла у 26 країнах світу).

У 2015 році Видавництво Старого Лева відкрило у Львові першу книгарню. Відтоді з’явилася ціла мережа монобрендових книгарень-кав’ярень. Зараз обрати книжки, посмакувати кавою і відвідати цікаві літературні зустрічі можна в затишних закладах видавництва у Львові, Києві, Одесі та Дніпрі.
Його книжки здобули понад 200 міжнародних і українських нагород. Серед них: Bologna Ragazzi Award (Творча майстерня «Аґрафка» – «Голосно, тихо, пошепки», «Я так бачу», «Війна, що змінила Рондо», «Зірки і макові зернята»), Літературна премія Центральної Європи Angelus (Ґоран Войнович «Югославія, моя батьківщина»), Nami Concours у Південній Кореї (українське видання книги «Куди і звідки» Творчої майстерні «Аґрафка», українське видання роману «Прощавай, зброє» Ернеста Гемінґвея та збірка поезій Олени Гусейнової «Супергерої»), французька премія Le Prix Tatoulu (французьке видання книги «Війна, що змінила Рондо» Творчої майстерні «Аґрафка»), Little Hakka International Picture Book Award у Китаї (книга «Голосно, тихо, пошепки» Творчої майстерні «Аґрафка»), European Design Awards (Творча майстерня «Аґрафка» за дизайн поетичної книжки Мар’яни Савки «Оптика Бога» та книгу «Куди і звідки»), а також вісім разів входили до престижного каталогу «Білі круки» від International Youth Library.
Багаті книги та автори Старого Лева й на українські нагороди – такі як Шевченківська премія, Премія Ю. Шевельова, Книга року ВВС, Премія Міста літератури ЮНЕСКО, Книга року, ЛітАкцент року, Премія Г. Сковороди, Премія імені Шолом-Алейхема, нагороди від фестивалів Book Forum, Книжковий Арсенал та інші.
Однак, зважаючи на карантинні обмеження у Львові, святкування ювілею Старого Лева планують провести 15 і 16 січня.
«Ми хочемо, щоби наші читачі були в центрі літературного життя світу, а ми розвивали український книжковий ринок і водночас разом розбудовували українську читацьку спільноту – це наші щоденні завдання. Головне серед них – плекати український культурний продукт найвищого ґатунку», – підсумовує головна редакторка видавництва Мар’яна Савка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8389 / 1.6MB / SQL:{query_count}