«Спокуса» вже на великих екранах…

Провокаційний фільм Пола Верховена стартує в українському прокаті від сьогодні, з 28 жовтня

З 28 жовтня в кінотеатрах України буде представлено гучну прем’єру Канського фестивалю. Показ «Спокуси» заборонили в деяких країнах, її бойкотували католики у Нью-Йорку та інших містах. Все це про фільм культового режисера Пола Верховена («Основний інстинкт», «Вона», « Шоугьолз»), який в Україні демонструватиметься лише для глядачів від 18 років.
А у Львові, в кінотеатрі «Планета кіно» в ТРЦ Forum Lviv 1 листопада, о 19.00 гостей чекають на спецпоказ цієї трилерної драми з вступною лекцією кіномена Станіслава Тарасенка. Він детально розповість про створення «Спокуси» та її не аби який резонанс та зміст. Фільми Пола Верховена – завжди велика радість для кіноманів. Нідерландський режисер навіть у свої 83 роки залишається провокативним та сміливим художником, який не боїться піднімати табуйовані теми та – у найліпшому сенсі цього слова – «бавитись» з кінематографом.
Сюжет кіноісторії розгортається у XVII столітті в Тоскані. До монастиря міста Пеша потрапляє маленька Бенедетта (Вірджинія Ефіра). Її батьки трактували збіг обставин як знамення згори і вирішили, що їх донька тепер має стати черницею. Раз у раз Бенедетті приходять видіння, які ще дужче переконують її у вірності обраного шляху. Одного дня до монастиря прибігає юна Бартоломея (Дафна Патакія). Дівчина шукає тут порятунку від наруги, яку перетерпіла у рідному будинку. Бенедетта опікується новенькою. Більш досвідчена у світських спокусах Бартоломея дедалі відвертіше залицяється до своєї старшої наставниці та відкриває для неї нові обрії насолоди любові між людьми.
Та це лише зав'язка інтриги… Насправді ж режисер досліджує й інші актуальні, сучасні теми: боротьбу за владу, керування натовпом, маніпуляції свідомістю тощо. Сценарій фільму заснований на книзі історикині та дослідниці ренесансу Джудіт Браун «Нескромні вчинки» (1986), в роботі над якою авторка використовувала протоколи допиту монахині інквізицією та матеріали судового процесу ХVII століття у католицької церкві. Джудіт Браун твердить: «Пол Верховен та Девід Бірке написали захоплюючий сценарій, який досліджує перетин релігії, сексуальності та людських амбіцій в епоху чуми та віри».
Режисер навмисно ігнорує пристойності, милується жіночим тілом, не боїться передбачуваних звинувачень в об'єктивації. «У більшості моїх фільмів жінки – це головне. І Бенедетта має багато спільного з героїнями «Основного інстинкту», «Шоугьолз», «Чорної книги» та «Вона», – важає Пол Верховен.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8215 / 1.55MB / SQL:{query_count}