Такі різні спогади…

Видавництво Старого Лева запрошує на презентацію книги мемуарів Святослава Максимчука та збірки оповідань Іди Фінк

Видавництво Старого Лева готує цього тижня одразу дві літературні події. У п’ятницю, 22 жовтня, о 17.00 Святослав Максимчук презентує в Бібліотеці імені Романа Іваничука (площа Ринок, 9) книжку мемуарів «Мозаїка спогадів» (cutt.ly/VE57C5p). Актор-читець, який зіграв понад сотню ролей, лауреат театральних конкурсів, улюбленець публіки відверто та щиро розповідає у виданні про важливі моменти зі своєї біографії та мистецького середовища у Львові та поза його межами. Модеруватиме зустріч директорка бібліотеки, культурна менеджерка Таня Пилипець. Подія відбуватиметься з дотриманням карантинних обмежень.
Особливо атмосферного колориту розповідям актора про його життєві й творчі мандри додає невимушена, органічно письменницька манера викладу з нотками його теплого – і не без самоіронії! – гумору.
Автор у передмові розповідає, як виникла ідея написання книжки. «Коли почалася хвороба Covid-19, сидячи здебільшого в хаті, я нарешті наважився розпочати спогади «на замовлення». Очевидно, ці спогади не зовсім такі, якими їх собі уявляє моя четвірка, але тепер, мені здається, що я був би йолопом, якби поховав ці спогади у своїй пам’яті. А вони аж пищали, щоб я їх дістав із колодязя забуття і явив бодай своїм дітям та внукам. А може, й ще кому?.. Пишучи їх, я час від часу набирався відваги, та й, напевно, нахабства, щоб озвучити їх телефонічно певному колу людей різного покоління. У таких випадках я безцеремонно запитував: «Це тобі цікаво?..» І у відповідь чув: «Цікаво!», «Дуже цікаво! Пиши, дзвони і читай ще!»
Святослав Максимчук – народний артист України, актор театру та кіно, педагог. Зіграв понад сотню ролей. У 1959 році закінчив акторське відділення Харківського театрального інституту. Працював у театрах в Харкові, від 1964 року – у львівському Національному українському драматичному театрі імені М. Заньковецької. Акторсько-декламаторську діяльність розпочав у 1966 році. З 2000-го викладає на кафедрі театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету імені І. Франка. З 1989-го – ініціатор та ведучий «Заньківчанських вечорів» у Львові – своєрідних творчих звітів визначних особистостей. Автор збірки мемуарів «Мозаїка спогадів».
У суботу, 23 жовтня, о 19.30 у львівській Книгарні-кав’ярні Старого Лева (вул. Галицька, 17) відбудеться презентація книги Іди Фінк «Сад відпливає» (bit.ly/3ttRAo8). З нагоди століття від народження письменниці побачила світ книга її оповідань. У Львові презентуватимуть її дуже особливі люди – перекладачка Наталка Римська, донька письменниці Мірі Наґлер та польський літературознавець Бартоломій Крупа, які прилетіли на декілька днів в Україну, щоб більше розповісти читачам про польсько-ізраїльську письменницю родом зі Збаража. Модеруватиме розмову про Іду Фінк та її майстерну й пронизливу прозу літературознавиця Ірина Старовойт. Вхід на подію вільний за умови попередньої реєстрації за посиланням. Захід відбудеться з дотриманням карантинних обмежень.
Книга оповідань Іди Фінк – це надзвичайно насичені, сконцентровані та до мурашок на тілі вражаючі тексти. Письменниця описує жахливі події Голокосту, не вживаючи цього слова. Розповідає про життя і виживання євреїв у містах, назви яких скорочує до однієї літери. Подає короткі історії на декілька сторінок, після кожної з яких читачеві доводиться заспокоювати стукіт у скронях.
Тексти Іди Фінк можна читати як хроніку знищення єврейського світу її рідного Збаража та околиць. Творчість письменниці – важливе джерело знання про історію наших міст і містечок. Мінімалізм та гранична точність розповіді переростає в універсальний запис людського досвіду в межових ситуаціях, коли доводиться вибирати між життям і смертю.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8761 / 1.56MB / SQL:{query_count}