Від опери-міфу до опери-космосу

Задум нового дійства виник в Уляни Горбачевської паралельно з роботою над проєктом, присвяченим Василеві Сліпаку

У День захисників та захисниць України у Львові презентували оперу-міф Ukraine – Terra Incognita, присвячену українському співакові та воїну, солістові Паризької опери Василеві Сліпаку. Вона сплела народне багатоголосся з фриджазом, симфонічною музикою, відеоартом та новітніми технологіями. Режисеркою і авторкою опери є Уляна Горбачевська, композиторкою – Марія Олійник, диригентом – Тарас Вергун. Довгоочікувану прем’єру наживо побачила не лише публіка у Львівській опері, а й глядачі у понад 50 країнах світу. Амбасадори проєкту влаштували онлайн-покази від Індонезії до Аргентини, від Непалу та Індії до Норвегії, від Японії до Панами. За підтримки Міністерства закордонних справ вдалося поширити трансляцію серед майже всіх посольств України, а завдяки підтримці Міністерства оборони України перегляди опери-міфу відбувалися у прифронтових зонах та у військових частинах для наших воїнів. 
Запис стриму з опери можна подивитися за цим посиланням: youtu.be/pNkcHFoB2NQ
Письменник Юрій Андрухович після прем’єри зауважив: «Все те, що я неодноразово переживав поряд з Уляною на сцені в наших більш камерних проєктах, втілилося сповна в цьому симфонічному виплеску. І, звичайно, що відчуття після цього непрості, потім був дуже неспокійний сон, бо це переходить у сни, це бере тебе зсередини і це хочеться переживати і переживати знов. Були заторкнуті, якщо говорити вченою мовою, архетипні струни чи дуже глибинні кореневі речі. Тому це дійство зроблене, власне, на тій належній глибині».
А почесна гостя опери співачка Домініка Чекун сказала: «Добре мені опера сприймалася. Особливо те, як мужчини співали. Я люблю мужчинський голос. Нічого мені не заважало. Гарно було».

Наступного року команда планує здійснити показ опери-міфу для ветеранів та їхніх родин. Проєкт ексклюзивного показу переміг у програмі «Культура плюс», яку реалізовує Український культурний фонд у партнерстві з Міністерством у справах ветеранів України.
Паралельно з роботою над оперою-міфом Уляна Горбачевська виношує задум української опери-космосу Nebo-1. Її присвятять першій пісні людства, яка пролунала в космосі, «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю…».
12 серпня 1962 року на прохання українського конструктора, основоположника практичної космонавтики Сергія Корольова його улюблену пісню виконав перший космонавт українського походження Павло Попович, який у той час перебував на облавку космічного корабля.
«В українських піснях – тисячі описів неба, польотів птахів, споглядання зір, Сонця, Місяця. І, можливо, з цього романтизму виросло так багато українців-геніїв, причетних до відкриття космосу. Оце прагнення і відчуття вібрації неба ми хочемо вловити у наступній опері», – пояснює авторка ідеї Уляна Горбачевська.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8246 / 1.55MB / SQL:{query_count}