Оперу-Міф представлять у «Віртуальній опері»

Організатори прем’єри подбали про інтерактивну світову онлайн-трансляцію

Уже 14 жовтня у Львівській опері відбудеться національна прем’єра Опери-Міфу Ukraine – Terra Incognita. Із 19.00 до 22.00 (за київським часом) вестиметься онлайн-трансляція події. 
Опера присвячена українському співакові та воїну, солістові Паризької опери Василеві Сліпаку. Вона сплітає народне багатоголосся з фриджазом, симфонічною музикою, відео-артом та новітніми технологіями. Режисеркою і авторкою опери є Уляна Горбачевська, композиторкою – Марія Олійник, диригентом – Тарас Вергун. До постановки опери залучені Ukrainian Festival Orchestra, знакові українські джазмени Ігор Гнидин (перкусії), Михайло Балог (саксофон) та польський мультиінструменталіст Ришард Лятецький. Сценографію створив Володимир Олещук, відео-арт – VJ group CUBE, костюми – Марта Ваххольц, хореографією зайнявся Артем Шошин. 
«Ми не лише поєднаємо давні українські пісні із сучасним мистецтвом, а й використаємо інноваційну технологію зйомки і трансляції відео для того, аби щонайбільше занурити глядача в атмосферу Опери-Міфу», – стверджують організатори дійства. 
Спеціально для цієї трансляції українські розробники Ukr.Stream-Global Streaming Services (робили стрими з Революції Гідності та є продюсерами номінованого на «Оскара» фільму «Зима у вогні») створили програму «Віртуальна опера». Експериментальна програма дозволяє вести паралельний стрим із кількох камер у декілька різних віконечок. Отже, глядач у будь-якому куточку світу вперше зможе обрати, на кого йому дивитися, або просто слухати музику, насолоджуючись полотнами відео-арту.
Для посилення ефекту присутності глядача всередині дійства була залучена система «Динамічна камера» (360-градусна відеозйомка). Завдяки цій системі створений інноваційний за технікою зйомок фільм «1917». Така технологія вперше в Україні буде застосована для трансляції сценічного дійства. Доступ до інтерактивного перегляду матимуть амбасадори з різних куточків світу: ті, що зголосяться робити промоцію проєкту і влаштувати трансляцію на певну аудиторію (громади української діаспори, культурні й дипломатичні установи, особливо для вояків у прифронтовій зоні). 
Амбасадорами вже стали понад 100 осіб та організацій із 30 країн світу. Долучитися до проєкту можна тут: cutt.ly/3ECH1oV
Транслюватимуть оперу в Нью-Йорку, Філадельфії, Торонто, Мічигані, Калгарі, Буенос-Айресі, Лондоні, Парижі, Мадриді, Роттердамі, Орхусі, Стокгольмі, Вільнюсі, Варшаві, Граці, Тбілісі, Каїрі, Нью-Делі, Джакарті, Гонконзі та Панамі, на Кіпрі та на Корсиці.
Окрім того, для всіх охочих буде доступна безкоштовна онлайн-трансляція режисерської версії Опери-Міфу Ukraine – Terra Incognita на YouTube та Facebook. 
Створення опери стало можливим завдяки допомозі сотень українців на «Спільнокошті». Проєкт реалізовують YMCA Lviv (ГМО «Християнська асоціація – УMCA») і Фундація Василя Сліпака за підтримки Українського культурного фонду.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7881 / 1.55MB / SQL:{query_count}