Виставки Львова: історії скансену, кольорова матриця і «портрети» квітів

Пропонуємо оглянути відразу три різнопланові експозиції у різних виставкових просторах міста – Пороховій вежі, «Зеленій канапі» і Домі Франка

Львівська осінь, як завше, барвиста. Таких неймовірних соковитих кольорів, здається, не побачиш на полотнах навіть наймайстерніших художників. Але й у виставкових просторах нашого міста представлені одразу кілька експозицій, які необхідно побачити.
У Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа» днями відкрили неймовірну виставку-розповідь «50 історій Львівського скансену», присвячену 50-літтю Музею народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького. Вона триватиме до 1 грудня і, повірте, ви точно захочете побачити її на власні очі. Виставка є головною подією урочистої річниці і оповідає про становлення музею просто неба.
«50 історій Львівського скансену» – назва умовна, адже насправді музейних історій у десятки і навіть тисячі разів більше. Виставка показує глядачам найцікавіші та найважливіші моменти з історії музею, яка сягає значно давніших часів, аніж офіційне заснування інституції. Тут можна побачити численні фото і музейні документи, раритетні архівні відео та фрагменти художніх фільмів, що в різні часи були відзняті на території Львівського скансену.
Кульмінаційною частиною всієї виставки є розповідь про непересічну фондову колекцію Музею народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького. Як і сам музей просто неба, експозиція умовно поділена на сектори: Бойківщина, Гуцульщина, Покуття, Буковина, Львівщина. У кожному з них глядач відкриє для себе захопливу історію з акцентом на найяскравіші зразки музейної збірки!
На відвідувачів чекають давні сакральні предмети і живопис з Бойківщини, унікальні гуцульські кахлі, оригінальний фаянсовий посуд, автентичні народні строї з Жидачівщини, мальовані та різьблені буковинські скрині. Всі ці предмети, експоновані в одному просторі, в один час, у контексті ювілею і з новітнім дизайном, не залишать нікого байдужим до нашого традиційного народного мистецтва.
Організатори підготували спеціальну супровідну програму і запланували проведення понад 20 різноманітних подій: кураторські екскурсії, лекції, майстер-класи, панельна дискусія. Куратори виставки – відомі львівські мистецтвознавці Остап Лозинський та Роман Зелінко. Захід відбудеться з дотриманням усіх чинних карантинних обмежень!
Ця виставка – подяка всім тим, що доклалися до становлення і розбудови музею впродовж перших 50 років, а також зобов’язання перед тими, що святкуватимуть у майбутньому 100-літній ювілей Львівського скансену.
В артгалереї «Зелена канапа» Ігор Теплий представив на розсуд глядачів свою живописну «Матрицю». Митець вважає, що життя красиве, коли кольорове, а на світі є безліч кольорів. Їх не менше, аніж людей: подібних, відтінкових і різних – контрастних. Щоби передати це на полотні, він створив серію творів з використанням кольорових послідовностей у геометрії композиції. З його слів, кожен колір – це частинка матриці, в якій є ми всі і кожен окремо, є наші дії, вчинки, емоції. Художник надає всьому кольору і складає з частинок свою картину світу – різнокольорову.
Дім Франка з 9 жовтня чекає гостей на огляд експозиції фоторобіт Андреаса Веннінґера, об’єднаних назвою Cold flowers.
Коли в березні 2020 року почалася пандемія Covid-19 та локдаун і більшість заходів на свіжому повітрі були скасовані, Андреас Веннінґер вирішив активно фотографувати. Місцеві парки були закриті, і лише невеликі зелені зони між його офісом, квартирою та внутрішнім двориком стали доступні для фотозйомки. Він відволікався від буденності, зосередившись на квітах, зокрема на різних стадіях їхнього цвітіння, чого ми часто просто не помічаємо. А ще повертався до тієї ж самої квітки біля свого дому чи в саду день за днем, стежачи, як вона росте, цвіте і в’яне. Краса, яку Андреас Веннінґер відкрив, була дивовижною, тому він спробував вловити різні етапи росту рослин у вигляді їхніх «фотопортретів.» Улітку 2020 року та впродовж наступних місяців митець розширив межі своїх прогулянок і відкрив місцеві ботанічні сади у Львові та Відні. 
Пан Веннінґер – історик за фахом, дипломат, менеджер у галузі культури. Він захопливо спостерігає за розвитком рослин та помічає незвичайне у звичайному, що й пропонує нам побачити на його чудових світлинах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9091 / 1.57MB / SQL:{query_count}