«Червоні рюкзаки» стартують на youtube

Дивіться програми про тварин, птахів і риб, які перебувають на межі зникнення на каналі проєкту з 12 жовтня

З 12 жовтня кінокомпанія «Добранічфільм» за підтримки Українського культурного фонду представить проєкт «Червоні рюкзаки». Це п’ять програм для дітей молодшого й середнього шкільного віку, що розповідають про диких тварин, птахів і риб, які занесені до Червоної книги України та перебувають на межі зникнення. Зйомки відбулись влітку, в унікальному містечку Вилкове, Дунайській дельті та на Тузлівських лимананх. Програми будуть присвячені коту лісовому, пелікану кучерявому, бджолі медоносній, білузі звичайній і сиворакші.
Аби зацікавити дітей темою охорони природи, на ролі ведучих обрали підлітка та його собаку – 12-річного Андрія Матешка та його пса Рея. Останній має сторінку в інстаграмі, де розповідає про програми @rey_redbackpacks. Андрій Матешко цікавиться захистом природи й екологічною тематикою, мріє досліджувати навколишній світ із позиції екоактивіста. Режисеркою та сценаристкою «Червоних рюкзаків» є Анастасія Матешко. «Бережіть природу! – лунає звідусіль. Але спершу їі треба полюбити! Мандри і захоплююча дружба з Червоною книгою – ось шлях. Дика природа – зовсім поруч і дружньо налаштована до людини. Відчути себе частиною Великого задуму – це дивовижні відчуття! В Україні є заповідники світового значення і місцеві колорити, варті досліджування. Бути бердвотчером (спостерігачем за птахами) – захоплююче хоббі, для якого потрібне тільки бажання, – каже Анастасія Матешко. – Чим більше знаєш про природу, тим більше її любиш і тим щасливішим стаєш сам. Червоні рюкзаки – подорож натуралістів заради розвитку громадянської науки, а ще це знайомство з місцевою кухнею і традиціями різних народностей, що живуть в Україні. Хлопець і собака – весела команда. Тому дітям буде цікаво, а батькам – пізнавально».
Директорка Dobranichfilm, сценаристка та режисерка, продюсеркою проєкту Світлана Рудюк пояснює: «Легка подача матеріалу, цікавий фактаж, веселі ведучі, дослідницька складова та тонкий гумор – таке поєднання точно не залишить нікого байдужими. Тому дивіться «Червоні рюкзаки» всією сім’єю та розповідайте про наші еко-пригоди друзям».
Експертну підтримку у створенні серії програм надає WWF Україна. Науковою консультанткою проєкту стала керівниця водного напряму у WWF Україна Інна Гоч. У рамках цього напряму впроваджуються рішення з відновлення українського водного сектору, ревіталізація річок, збільшення відсотка вільно текучих рік, демонтаж застарілих перешкод, відновлення боліт, вивчення захисту осетрових тощо.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8429 / 1.54MB / SQL:{query_count}